Reklama

World of Warcraft Classic: Beta wkrótce?

​Dla wielu graczy najważniejszą premierą tego roku nie jest żadne Sekiro, Fallen Order czy Rage 2, a stary, dobry WoW. Dosłownie "stary", ponieważ Classic zaoferuje nam w założeniu identyczną rozgrywkę, jak oryginalna wersja hitu Blizzarda 15 lat temu (no, tak naprawdę 13, gdyż tytuł ma emulować wersję z ostatnim patchem vanilli).

Do tej pory twórcy udowadniali, że słuchają fanów, zarówno jeżeli chodzi o wierność doświadczeń w trybie PvE, jak i PvP. Nie mieliśmy jednak jeszcze okazji zobaczyć, jak produkcja sprawdza się w akcji, nie licząc krótkiego momentu, gdy uczestnikom ostatniego Blizzconu udostępniono na krótki czas do zabawy dwie lokacje. Ptaszki ćwierkają, że niedługo może się to w końcu zmienić.

Dociekliwi gracze dokopali się bowiem do bardzo ciekawej informacji - w przeznaczonej do pobierania gier Blizzarda Content Delivery Network pojawił się nowy folder zatytułowany "wow_classic_beta". Jeżeli porównamy to z przypadkiem patcha 8.2, który zawitał tam ponad 2 tygodnie temu, a na serwerach testowych jest dostępny od dwóch dni, możemy łatwo oszacować, że Bety Classica moglibyśmy spodziewać się na przełomie kwietnia i maja. Ale nie musimy, ponieważ brak oficjalnych jej zapowiedzi wskazuje, że mogą to być raczej bardzo wczesne przygotowania do niej, a dostęp do pierwszy testów będzie ograniczony tylko do pracowników developera.

Reklama

Mimo wszystko lepiej na wszelki wypadek odznaczyć na stronie Blizzarda gotowość do wzięcia udziału w takowych - jak to od kilku miesięcy sugeruje samo studio. W końcu jeżeli firma miałaby się wyrobić z obiecywaną letnią premierą, czasu na Betę zostaje coraz mniej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama