Reklama

World of Warcraft będzie żyć przez kolejne dziesięć lat? Tak twierdzi Blizzard

World of Warcraft jest już mocno wiekową produkcją - w tym miesiącu minie dziesięć lat od premiery sieciówki. Mimo to twórcy gry dość optymistycznie patrzą w przyszłość i zarzekają się, że produkcja będzie rozwijana przez kolejną dekadę.

Ion Hazzikostas, główny projektant World of Warcraft, w wywiadzie udzielonym serwisowi CNET stwierdził, że gra będzie jeszcze żyć przez następne dziesięć lat.

"Na pewno nie mogę powiedzieć, jak będą wyglądały nasze dwudzieste urodziny. Mogę zapewnić jedynie, że na pewno będziemy je obchodzić. Nie mam co do tego wątpliwości" - mówi Hazzikostas.

Hazzikostas dodał, że w Blizzardzie zawsze planuje się kolejne rozszerzenia z wyprzedzeniem - w tym miesiącu ukaże się dodatek Warlords of Draenor, developerzy pracują już więc nad kolejnym, a także zastanawiają się nad jeszcze następnym. Projektant wyjawił też, że raczej nie powstanie bezpośrednia kontynuacja sieciówki - produkcja będzie po prostu ewoluować.

Reklama

"Na pewno nie jest to ta sama gra, co dziesięć lat temu, prawda? Silnik jest inny, wszystkie materiały graficzne także, wiele podstawowych mechanizmów w systemie walki zostało zmienionych. Trudno wskazać moment, w którym gra się zmieniła, ale zdecydowanie coraz więcej uwagi przywiązywaliśmy do problemów produkcji, które uważaliśmy, że powinny zostać rozwiązane, koncentrowaliśmy się też na tym, co mogliśmy dodać, by ulepszyć sieciówkę i dostarczyć naszym graczom największą wartość. To właśnie staramy się robić" - dodał Hazzikostas.

Jak myślicie, czy rzeczywiście uda się Blizzardowi utrzymać World of Warcraft przy życiu - jednocześnie stale rozwijając grę - przez kolejne dziesięć lat?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje