Reklama

World of Tanks: Pierwszy polski czołg (Pudel) zaprezentowany!

Chodzi oczywiście o pierwszy czołg z polskiego drzewka i z polską załogą, choć wcale nie w Polsce wyprodukowany.

W World of Tanks jest już jeden czołg, który można nazwać polskim - serialowy Rudy. I nawet ma w załodze psa, a do tego jest bardzo przyjemnym pojazdem premium VI tieru. Tyle że znajduje się w drzewku rosyjskim, gdzie póki co pozostanie. Natomiast nowy polski czołg trafi do nowego polskiego drzewka i na oficjalnym wideo (przygotowanym na podstawie tego, co dzieje się w trakcie testów) prezentuje się tak:

Maszyna nazywa się Pudel, a bazuje na modelu Panther Ausf. G. Jest to zgodne z historią, bo właśnie taki czołg przejęli od Niemców Powstańcy Warszawscy, a następnie przemalowali i nazwali Pudlem. Model na serwerach testowych wygląda tak:

Reklama

Uprzedzając wszystkich, którym może się nie podobać wielka szachownica i trzy pasy na wieży: jest to malowanie oryginalne, odtworzone na podstawie historycznych zdjęć, które bez problemu da się wygoogle'ować. Bardzo podobnie wygląda też stworzony przez modelarza o ksywce Patterson plastikowy Pudel w skali 1/35, który został ukończony w 2013 roku:

Jeśli chodzi o konkrety, to Pudel będzie pojazdem VI tieru, podobnie jak Rudy. Normalne Pantery są o poziom wyżej, więc wersja z szachownicą powinna bez problemu dawać sobie radę podczas bitew. A do tego jeszcze sprawiać dużo frajdy. Pojazd ten dysponuje mocnym silnikiem (700 KM), co przekłada się na prędkość maksymalną 55 km/h - nie będzie więc problemu z szybkim przemieszczaniem się. Do tego dochodzi działo (7,5 cm Kw.K. 42 L/70) charakteryzujące się zarówno dobrą celnością, jak i penetracją pancerza oraz szybkostrzelnością. A jeśli dodać do tego sensowny pancerz to... będzie fajnie! Szkoda tylko, że nie zdradzono ani słowa o jego cenie, nie wiadomo więc, czy będzie dostępny jedynie za złotówki, czy też będzie się go dało również nabyć za złoto.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje