World of Tanks na Xbox One X - popularne "czołgi" podane na nowo

Od 2010 roku Wargaming wydaje swój hit, World of Tanks, na wiele platform, przez co trafił on do szerokiego grona graczy. 7 listopada ukazała się natomiast wersja na najnowszą konsolę Microsoftu - Xbox One X, która była jednym z jej tytułów startowych.

Rozgrywka występuje oczywiście w formule free-to-play, tak samo jak w przypadku pierwowzoru. Nowością jest natomiast natywna rozdzielczość 4K, a także wsparcie dla technologii High Dynamic Range. Dodatkowo posiadacze konsol różnych generacji będą mogli komunikować się ze sobą bez trudności, co pozwoli na koordynację działań niezależnie od posiadanego sprzętu.

Posiadacze tytułu będą mogli wziąć udział w War Stories, czyli pełną kampanią dla pojedynczego gracza. Składa się ona z czterech epizodów, przez co oferuje ponad 10 godzin zabawy.

Reklama

W wersji na konsole występują innowacje niespotykane na PC, takie jak nowe warunki pogodowe, pozwalające na walkę w czasie deszczu czy burzy śnieżnej. Gracze będą mogli również ścierać się w nocy.

Tytuł prężnie się rozwija, stale poszerzając udostępnioną graczom zawartość. Można już zasiąść za sterami jednej z 518 maszyn należących do 9 nacji. Ponadto starcia odbywają się już na ponad 40 mapach, co jest sporym krokiem naprzód w porównaniu do kilkunastu początkowych.

Każdy gracz, który zakupi tytuł, może liczyć na zestaw powitalny. W jego skład wchodzą lekki czołg T1E6-X1, wyszkolona załoga, miejsce w garażu i trzy dni konta premium.

JFK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: World of Tanks
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama