Wojtek Sokół zeskanowany w 3D

​Wirtualna rzeczywistość podbija kolejne dziedziny ludzkiego życia. Nowe technologie to już nie tylko filmy sci-fi, ale też nasza codzienność. Zobaczcie, kto i po co zeskanował Wojtka Sokoła?

Online i offline nie są już dwoma osobnymi światami - jak nigdy wcześniej, jesteśmy świadkami przenikania się rzeczywistości wirtualnej i realnej. VR i AR świetnie sprawdzają się w aplikacjach eventowych, marketingowych czy podczas szkoleń. Stanowią także doskonałą formę promocji czy rozrywki, zarówno dla podmiotów indywidualnych, jak i firm. W VR-owej czy AR-owej przestrzeni można zwizualizować dosłownie wszystko, np. przedmioty, otoczenie czy osoby, a także przenieść do niej każdy proces. Jednym z bardziej interesujących aspektów jest tworzenie wirtualnej wersji człowieka - cyfrowej wersji prawdziwej lub nieistniejącej osoby. Pomysłów na ich wykorzystanie jest wiele: gry, filmy, animacje, wirtualne produkcje - to dopiero początek.

Reklama

Odpowiedzią na te trendy jest nowa innowacyjna gra towarzyska przygotowana przez markę Wyborowa. Tryb Domówki to połączenie gry planszowej z wirtualną rzeczywistością.

W wydaniu AR zawodnikom towarzyszy sam Wojtek Sokół, ambasador marki. W tym celu sylwetka rapera została zeskanowana za pomocą specjalnej maszyny kalibrującej - wszystko po to, aby gracze mogli spotkać muzyka w Trybie Domówki w 3D.

Jak się przenieść się do świata Wyborowa x PROSTO? Tryb wirtualny w grze jest uruchamiany za pomocą smartfona, wystarczy przy pomocy aplikacji aparatu zeskanować kod QR widoczny na planszy. Już po chwili spotykamy Sokoła, przewodnika i narratora po Trybie Domówki, który przeprowadza zawodników przez całą rozgrywkę. Tryb wirtualny stanowi wizualne oraz treściowe rozszerzenie gry planszowej. Po uruchomieniu samouczka AR, płaska plansza wyrasta w trzecim wymiarze. Cztery tryby zamieniają się w cztery domówki, stworzone we współpracy z PROSTO i Sokołem. Inspiracją do planszy są kultowe teledyski Sokoła: "W aucie", "Mogę wszystko", “Myśl pozytywnie", "Sen".

INTERIA/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy