Wojciech Gola stworzył własną grę wideo. Dacie się wystraszyć?

Level Unknown: Backrooms. Tak brzmi tytuł nowej gry, której producentem jest studio Podarge Visions. Projekt realizowany jest we współpracy z polskim biznesmenem i influencerem Wojciechem Golą.

Gola rozpoznawaną osobistością w Polsce

Wojciech Gola prężnie funkcjonuje w polskiej przestrzeni publicznej już od kilku ładnych lat. W 2013 roku dał się poznać w telewizyjnym programie Warshaw Shore: Ekipa z Warszawy jako jeden z najbardziej znanych uczestników. Z kolei od połowy 2018 roku Gola jest jednym z właścicieli słynnej freak-fightowej organizacji FAME MMA, która istnieje i ma się dobrze do dzisiaj.

Reklama

35-latek często angażuje się w rozmaite koncepcje biznesowe. Do niedawna wraz z innymi twórcami internetowymi prowadził projekt na platformie YouTube o nazwie "GOATS". Teraz z kolei Gola zapowiedział kolejne głośne przedsięwzięcie, którego owoce będziemy mogli sprawdzić już 17 stycznia przyszłego roku.

Level Unknown: Backrooms - nadchodzi kolejny horror

Otóż we współpracy ze studiem Podarge Visions Gola tworzy własną grę wideo osadzoną w tematyce tajemniczego horroru. "Kiedy mój przyjaciel odszedł, nie wiedziałem, że to początek czegoś większego. Żyjąc ciągle w świetle, zapominamy o tym, co czai się w cieniu" - brzmi krótka zajawka ponad minutowego zwiastuna tej produkcji.

Projekt "Level Unknown: Backrooms" zagości pierwotnie w fazie wczesnego dostępu. Twórcy planują, że gra będzie tkwiła na tym etapie przez około rok, do czasu aż nie dostanie dopasowana, dostosowana i ulepszona na zadowalającym wszystkich poziomie.

Głównym protagonistą gry będzie nie kto inny jak sam... Wojciech Gola, co możemy bardzo łatwo wyczytać z trailera. Co ciekawe Level Unknown: Backrooms zaoferuje rozgrywkę w trybie solowym, ale swój prawdziwy potencjał wyzwoli dopiero w kooperacji z innymi.

Podczas wstępnej premiery nadchodzące dzieło ma zapewnić fotorealistyczną rozgrywkę i dobrą optymalizację z jednym wątkiem narracyjnym, który przejdziemy w 3-5 godzin. "Mechanicznie wszystko działa poprawnie, zapewniając płynne i przyjemne doznania". Z czasem, kiedy zawartość gry będzie rosła, proporcjonalnie zwiększać będzie się też cena tej gry.

Przejdźmy teraz do warstwy fabularnej i mechanik, jakie pojawią się w Level Unknown: Backrooms. Jest to tytuł osadzony w gatunku horror-puzzle inspirowany zjawiskiem znanym w sieci jako The Backrooms. Mowa o graficznym odzwierciedleniu słynnej creepypasty przedstawiającej przeniknięcie człowieka do niezmierzonej rzeczywistości opisanej jako nieskończone korytarze wypełnione nicością. Do tej pory w sektorze gamingowym debiutowało już kilka intrygujących pozycji bazujących na zjawisku The Backrooms, jednak żaden z tytułów nie zyskał szerszego rozgłosu.

Podczas rozgrywki w Level Unknown naszym zadaniem będzie rozwiązywanie zróżnicowanych zagadek logicznych. Przy okazji stawimy czoła ponadnaturalnym istotom i odkryjemy mroczne tajemnice świata zaprojektowanego przez deweloperów. W trybie współpracy (do 4 osób) filarem zabawy będzie komunikacja jako skonsolidowana grupa.

Produkcję możemy już dodawać na listę życzeń na platformie Steam. Oficjalny debiut w Early Acces, jak już wspomnieliśmy, przypadnie 17 stycznia 2024 roku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy