Reklama

Właściciel studia Rockstar nie chce „prostych konwersji” gier

​Dyrektor generalny firmy Take-Two - do której należy słynne studio Rockstar - zapewnił podczas niedawnej konferencji, że podejście jego korporacji do remasterów jest trochę inne niż w przypadku konkurencji, co być może stoi za sukcesem takich odświeżanych tytułów - trzeba się do nich przyłożyć.

Strauss Zelnick - o nim mowa - przemawiał podczas wtorkowej konferencji zorganizowanej przez bank Morgan Stanley. Uczestnicy prelekcji zapytali mężczyznę, czy w jego opinii remastery mogą w przyszłości stać się coraz większym wycinkiem działalności firmy, wraz ze starzeniem się tytułów.

"Nie jestem pewien, czy będą większą częścią. Remasterowanie zawsze było częścią działalności. Robimy to inaczej od konkurencji. Nie wydajemy prostych portów, ale poświęcamy czas na wykonanie jak najlepszej roboty, by tytuł wyróżniał się, korzystając z technologii" - wyjaśniał Zelnick.

Reklama

"Poprawiamy więc technologię, aktualizujemy oprawę graficzną i wprowadzamy ulepszoną wydajność. Sądzę, że to właśnie dlatego nasze remastery zazwyczaj wypadają bardzo dobrze" - dodał. Menedżer dodał, że ma nadzieję, iż podobnie będzie w przypadku GTA 5 na nowe konsole.

"Dla przykładu, świetnie poradziliśmy sobie z serią Mafia, a Grand Theft Auto 5 wkracza teraz na trzecią generację konsol, co jest niebywałe. Już w czasie premiery gra ustalała standardy, a tak samo było później w drugiej generacji i zobaczymy, jak będzie na trzeciej" - zapewnia szef Take-Two.

"Oczywiście w pełni wierzę, że Rockstar dostarczy świetne wrażenia, ale tego nie da się zrobić, jeśli mówimy tylko o prostej konwersji" - dodał. Menedżer nie chciał jednak wypowiada się na temat starszych odsłon GTA, jak choćby oczekiwanego od lat remake’u legendarnego GTA: San Andreas.

"To dobre i zachęcające pytanie. Wolałbym jednak zostawić je bardziej jako stwierdzenie niż pytanie, a wszelkie konkretne wiadomości na temat kalendarza premier zostawię w rękach Rockstar Games" - odparł wymijająco Zelnick. Kto jednak wie, co przyniesie przyszłość - GTA na pewno nie zabraknie.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy