Reklama

Właściciel konsoli Sony zbanowany za nick

Jeden z użytkowników sieci PlayStation Network został pozbawiony praw do konta z powodu nazwy, którą wybrał jako nick.

"Jihad" to zwyczajne muzułmańskie imię, które oznacza wysiłek w szlachetnym celu. Sony zinterpretowało je jednak inaczej. Rodzice Jihada nadali mu imię 26 lat temu, kiedy jeszcze nie budziło masowych kontrowersji (szczególnie w Arabii Saudyjskiej).

Jako fan Sony po zakupie PS3 wybrał sobie pseudonim -iJihad-, przez który od dłuższego czasu nie miał żadnych problemów. Trzy dni po premierze i zakupie Overwatcha dostał jednak bana za - cytat - "[POWÓD BANA]".

Podjął więc próby skontaktowania się z Sony przez obsługę klienta i media społecznościowe, po czym dostał możliwość zmiany pseudonimu. Zgodził się na Anuu----, bo nie był szczególnie przywiązany do swojej sieciowej wizytówki. Po paru dniach bez odpowiedzi zauważył, że został niepostrzeżenie zbanowany, tracąc dostęp do wszystkich zakupionych cyfrowo gier.

Reklama

Całą sprawę Jihad opisał na Reddicie (ze screenshotami wiadomości od Sony i zdjęciem paszportu) TUTAJ, domagając się sprawiedliwości. Sony nie odpowiedziało jeszcze na jego skargę.

Z innych wiadomości: jest 2016 rok, a PSN nadal nie pozwala nam samodzielnie zmienić pseudonimu widocznego w grach. Nazwałeś się jako nastolatek TheBostonBomber420, a potem nakupiłeś sobie pięćdziesiąt gier? Módl się, żeby po ataku terrorystycznym w Bostonie ktoś z Sony cię nie przydybał.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama