Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wkrótce powinniśmy otrzymać wymagania PC Cyberpunk 2077 dla 4K i RTX

​Pod koniec ubiegłego tygodnia CD Projekt Red ujawnił w końcu, jakiego PC będziemy potrzebować. Wymagania okazały się zaskakująco niskie, ale konfiguracje ujawnione przez producenta na pewno nie pozwolą wycisnąć z gry ostatnich soków.

Jak na grę, które na zwiastunach prezentuję się tak olśniewająco, GeForce GTX 1060 przy rekomendowanych wymaganiach sprzętowych wydaje się wręcz nieporozumieniem. Mówimy bowiem o grafice ze średniej półki sprzed dwóch generacji. Trzeba jednak zauważyć, że Redzi nigdy nie ujawnili pod jaką rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę skrojone są te specyfikacje i jeśli mielibyśmy obstawiać, to chodzi tu o 1080p przy konsolowej płynności, czyli 30 fpsów, a nie zdziwilibyśmy się, gdyby przy rekomendowanej konfiguracji trzeba było jeszcze ograniczyć ustawienia graficzne.

Reklama

Tego typu specyfikacja z pewnością nie pozwoli jednak na rozgrywkę w 4K (lub nawet 1440p) czy z włączonym ray tracingiem. Jeden z fanów na Twitterze postanowił więc wprost zadać pytanie Marcinowi Momotowi z CD Projekt Red o tę kwestię - ten przyznał, że brakuje tu szczegółów i dodał, że studio postara się opublikować specyfikację do 4K, RTX itp., nastąpić ma to jednak bliżej daty premiery, czyli 19 listopada.

Mamy nadzieję, że polski deweloper weźmie tu przykład z Ubisoftu, który w tym miesiącu opublikował wymagania sprzętowe PC dla Watch Dogs: Legion, wyszczególniając osobne konfiguracje dla różnych rozdzielczości zarówno z, jak i bez ray tracingu. Jeśli zaś chodzi o inne wieści odnośnie gry Cyberpunk 2077, twórcy przyznali ostatnio, że gra będzie miała krótszą kampanię niż Wiedźmin 3: Dziki Gon, głównie ze względu na fakt, że wiele osób miało nie ukończyć wątku fabularnego w tym drugim tytule. Tłumaczenie to wydaje się pokrętne, ale mamy nadzieję, że jakość historii w Cyberpunk 2077 wynagrodzi nam krótszy czas zabawy. 

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje