Reklama

Wkrótce nowa funkcjonalność na GOG.com

​Popularna platforma dystrybucji gier w wersji cyfrowej stopniowo wprowadza nowe funkcjonalności i stara się odpowiadać na potrzeby graczy. Co nowego przygotowali dla nas twórcy GOG.com?

Zgodnie z informacjami podanymi przez jednego z członków ekipy GOG już niebawem na platformie pojawią się profile użytkowników. Niestety, nie ujawnił on żadnych konkretnych szczegółów dotyczących zapowiedzianej funkcjonalności, ograniczając się jedynie do lakonicznego stwierdzenia, że najlepiej będzie, kiedy gracze sami na własnej skórze przekonają się, jak nowość działa. Nie ujawniono także daty, w której profile użytkowników pojawią się na GOG.

Udostępnienie graczom edycji własnych profili wymaga pracy nie tylko od strony technicznej, ale także prawnej. W związku z nimi pojawił się wymóg zaktualizowania dokumentów dotyczących prywatności użytkowników. Przede wszystkim chodzi o to, kto i w jakim zakresie będzie mógł obejrzeć nasz profil. Twórcy dają możliwość wyboru jednej z trzech opcji - profil widoczny dla wszystkich, tylko dla znajomych lub wyłącznie dla właściciela profilu.

Reklama

Profile nie są niczym nowym na tego typu platformach. Na konkurencyjnym Steamie dzięki profilom graczy możemy sprawdzić, jakie gry posiadają w swojej bibliotece, między innymi także czas, jaki poświęcili na zabawę z konkretnym tytułem, widoczne są również różnego rodzaju odznaki związane z aktywnością na platformie. Bardzo możliwe, że tego typu funkcjonalności pojawią się na profilach platformy GOG.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy