Reklama

Wkrótce na Kickstarterze będziemy finansować The Bard's Tale IV

W wywiadzie z Brianem Fargo dla Rock, Paper, Shotgun otrzymaliśmy potwierdzenie, że powstanie The Bard's Tale IV.

Grę stworzy oczywiście inXile Entertainment (The Bard’s Tale z 2004, Wasteland 2, Torment: Tides of Numenera). Wkrótce wyruszy zbiórka pieniędzy na Kickstarterze.

W chwili wywiadu inXile było w trakcie tworzenia prezentacji kickstarterowej. Mamy na razie tylko grafiki koncepcyjne. Gra zacznie powstawać, gdy zebrane zostaną pieniądze, chociaż pomysłów co do tego, jak ma wyglądać, jest już oczywiście mnóstwo.

Wiadomo na przykład, że będzie miała w pełni trójwymiarowe otoczenie, które widzieć będziemy z perspektywy pierwszej osoby, ale na całym ekranie, a nie - jak w oryginale - w rogu. Jak mówi Fargo, aż prosi się to o implementację obsługi VR. Możliwe więc, że przyszli właściciele Oculusów, Vive’ów i innych tego typu urządzeń będą mogli wsiąknąć w grę jak woda w gąbkę.

Reklama

W grze oczywiście zbierzemy drużynę - stworzymy własne postacie i dołączać będą do nas NPC. Kiedy zacznie się walka, kamera oddali się, by pokazać bohaterów. Walka ma być bardziej rozwinięta niż w oryginale - Fargo porównuje ją trochę do Hearthstone’a.

Gra działać będzie na Unreal Engine 4. Kampania startuje 2 czerwca, a jej celem będzie zebranie 1,25 miliona dolarów. Tutaj możecie zapisać się, by dostać przypomnienie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje