Wkrótce możecie mieć problem z kupnem Switch. Nintendo nie nadąża z produkcją

​Nintendo ma powody do świętowania, gdyż ostatni rok fiskalny był najbardziej dochodowym w historii firmy. W tym czasie Big N sprzedało 28,8 mln sztuk konsol i 230,9 mln gier. Zapotrzebowanie na Switch okazało się tak duże, że japoński gigant ma problem, aby wyprodukować wystarczającą liczbę konsol, które zaspokoiłyby popyt.

Firma stwierdziła, że sytuacja ​staje się coraz "bardziej niepewna", jeśli chodzi o produkcję na nadchodzący rok ze względu na globalny niedobór półprzewodników, z czym boryka się obecnie cała branża technologiczna.

Nintendo nie jest jedynym producentem konsol, który boryka się z podobnymi problemami związanymi z niedoborem układów scalonych. Wcześniej Microsoft zapowiadał, że spodziewa się, iż wpłynie to na produkcję Xboxa Series X/S, a Sony ostrzegało nawet, że niedobory PS5 mogą się utrzymywać również w 2022 roku.

Reklama

Nawet przemysł samochodowy ostrzega, że zakładana wcześniej ​​cele mogą nie zostać zrealizowane z powodu poważnych niedoborów chipów. Sytuacja jest tak zła, że ​​prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden podpisał nawet dekret, w którym zobowiązał się do przeglądu łańcuchów dostaw podmiotów zaangażowanych w problem.

Wracając do Nintendo, prezes firmy, Shuntaro Furukawa, wyjaśnił: "Popyt na sprzęt nadal przekracza nasze oczekiwania, nawet po rozpoczęciu tego roku kalendarzowego, a produkcja obecnie nie nadąża za tak wysokim popytem ze względu na ograniczoną podaż i popyt na materiały półprzewodnikowe na całym świecie. Chociaż obecnie staramy się produkować jak najwięcej jednostek, faktem jest, że nasze plany produkcyjne są bardziej zagrożone niż na początku poprzednich lat finansowych".

Oznacza to, że już wkrótce może być coraz trudniej kupić Nintendo Switch w sklepach, a ceny na portalach aukcyjnych i innych tego typu miejscach, gdzie spekulanci próbują się dorobić na tego typu problemach, poszybują do góry. Według doniesień, w tym roku może pojawić się nowy model Switcha ze wsparciem dla rozdzielczości 4K. Choć nie wiemy, jak na tle plany wpłynie niedobór chipów.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy