Windows 10: Creators Update z trybem Gra już dostępne

​Oficjalna premiera teoretycznie ma mieć miejsce 11 kwietnia, ale jest sposób na to, by zainstalować aktualizację już teraz.

Aktualizacja jest rzecz jasna darmowa, a z rzeczy istotnych dla graczy przynosi przede wszystkim tryb Gra, o którym pisaliśmy między innymi tutaj. Poza tym Microsoft zmienia nieco podejście do kwestii prywatności, o czym więcej można poczytać na tej stronie, w skrócie natomiast: będzie łatwiej zrezygnować z dzielenia się swoimi danymi, a do tego już podczas samej aktualizacji pojawi się okno wyboru ustawień - i to respektujące opcje wybrane w obecnie zainstalowanej wersji Windowsa 10 (podobnie ma się też sprawa z programami domyślnymi - po zainstalowaniu Creators Update nie zostaną one podmienione na Microsoftowe, jak to miało miejsce wcześniej):

Podczas instalacji od zera dostępne będzie natomiast to okno:

...które po paru kliknięciach można będzie zmienić na:

No dobrze, a jak Creators Update zainstalować? Trzeba wejść na tę stronę Microsoftu i kliknąć na znajdujący się u góry niebieski przycisk "Zaktualizuj teraz". Dzięki temu pobrany zostanie Asystent uaktualnienia do systemu Windows 10, w którym trzeba kliknąć na przycisk "Aktualizuj teraz" i po paru kolejnych ekranach poczekać na ściągnięcie niezbędnych danych. Mogą się pobierać w tle, a gdy będą już na dysku, pojawi się opcja rozpoczęcia aktualizacji. Trwa to kilkadziesiąt minut i wiąże się z restartami, więc lepiej z tym poczekać, aż komputer nie będzie przez pewien czas potrzebny (na szczęście to od użytkownika zależy, kiedy rozpocznie się aktualizacja).

Uwaga: teoretycznie aktualizacja powinna przebiec bezproblemowo, a nawet jeśli jakieś niespodzianki się pojawią, Windows automatycznie wróci do poprzedniej wersji (opcję tę można też wybrać samemu przez 30 dni po zainstalowaniu Creators Update). Teoretycznie więc nic danym ani programom nie grozi, ale jeśli trzymasz na dysku cenne pliki, upewnij się, że posiadasz ich kopię.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje