Windows 10 chętnie instalowany przez użytkowników platformy Steam

Wygląda na to, że Windows 10 to udany projekt Microsoftu. Pomimo tego, że najnowszy system giganta z Redmond zadebiutował na rynku stosunkowo niedawno, to powoli zbiera coraz większe zaufanie wśród graczy PC.

Pojawiła się już najnowsza wersja Steam Hardware Survey, z danymi zebranymi w sierpniu. To pierwsza, która może uwzględniać normalne wersje Windowsa 10. A skoro wśród zwykłych użytkowników odsetek "dziesiątkowców" przekroczył 5%, nie powinno dziwić, że będzie ich sporo także wśród graczy. Ale chyba nikt nie spodziewał się, że aż tylu!

Z najnowszej wersji Windowsa korzysta bowiem już ponad 16,39% osób, które wzięły udział w ankiecie Steama. Można by do tego doliczyć jeszcze 0,63% tych, którzy zainstalowali wersję 32-bitową, ale trafiła ona przede wszystkim na najsłabsze tablety, więc pozwolę sobie ich pominąć.

Jak to wygląda na tle innych? Pierwsze miejsce nadal dzierży Siódemka (39,71%), drugie Windows 8.1 (23,36%), a trzecie.... a trzecia jest już właśnie Dziesiątka! Ale by nie przedłużać - wykres:

I jeszcze jedno - na wykresie jest także MacOS (bez podziału na wersje - w sumie jabłka preferuje 3,22% użytkowników) oraz Linuxy (wszelkiej maści - w sumie to 0,93%). Czego komentował nie będę, bo jeszcze dostanę ogryzkami. Albo pingwinami.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy