Reklama

Wikingowie w trwającym ponad 20 minut gameplayu z polskiej strategii Ancestors Legacy

Gliwickie studio Destructive Creations ogłosiło, że powstająca strategia Ancestors zmieniła nazwę na Ancestors Legacy. Jednocześnie opublikowano obszerny fragment gameplayu.

Trwające ponad 20 minut nagranie - opatrzone komentarzem Tomka Gopa, który niedawno dołączył do zespołu po zwolnieniu z CI Games - prezentuje drugie zadanie z kampanii fabularnej. Dotychczas z misją zapoznać mogli się uczestnicy tegorocznych targów gamescom.

Etap o nazwie Rebuilding Forces poświęcony jest wikingom, którzy muszą odbudować swoje sily po poniesionej porażce w starciu z Brytyjczykami. Celem jest odnalezienie zapasów i uratowanie pojmanych przez wroga towarzyszy.

W zaprezentowanej misji gracz początkowo kierował niewielkim oddziałem. To oznacza, że kluczowe było potyczek z większymi grupami przeciwników, co sprowadzało się do ukrywania w krzakach oraz odwracania uwagi oponentów poprzez podpalanie pobliskich farm.

Reklama

Akcję produkcji osadzono w czasach wczesnego średniowiecza, a konkretnie pomiędzy X a XII wiekiem. W tamtym okresie bitwy charakteryzowały się wysokim stopniem brutalności, co autorzy chcą odwzorować.

W grze znajdą się cztery kampanie fabularne, a każda skupi się na osobnej frakcji - wikingach, Anglosasach, Germanach oraz Słowianach. Podejmiemy się zrealizowania misji powstałych na bazie prawdziwych wydarzeń, atakując nie tylko mniejsze obozy, ale również wioski i miasta.

Podczas rozgrywki zastosujemy "zaawansowane opcje taktyczne". W trakcie potyczek weźmiemy pod uwagę ukształtowanie terenu, ale istotną rolę odegrają również doświadczenie oraz morale podkomendnych.

Dokładna data premiery Ancestors Legacy nie jest znana, ale tytuł powinien ukazać się w drugim kwartale przyszłego roku na PC oraz konsoli Xbox One. Wspomniany wyżej gameplay prezentujący misję z udziałem wikingów można obejrzeć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy