Wiemy, kiedy producenci ogłoszą i zaprezentują konsolę Nintendo Switch 2

O Nintendo Switch 2 jest w ostatnich miesiącach bardzo głośno. Najnowsze przecieki mówią jednoznacznie - next-genowa konsola od Japończyków ma zostać zaprezentowana już niebawem.

Do tej pory niemal wszystko, co związane jest z następcą bestsellerowego Switcha dowiadujemy się z nieoficjalnych źródeł. Jakiś czas temu podano, że konsola będzie posiadała na pokładzie 12 GB pamięci RAM i wyposażona zostanie w układ SOCT239 od NVIDII. Jeszcze więcej entuzjazmu przelały wieści o tym, że urządzenie wykorzysta potencjał technologii Ray Reconstruction opartej o system ray tracingu.

Reklama

Raport Bloomberga dosłownie kilka dni temu ujawnił, że Nintendo planuje wyprodukować 10 milionów sztuk Switcha 2 w pierwszym roku fiskalnym. Proces ma się rozpocząć już w kwietniu tego roku. Jeszcze wcześniej, bowiem w nadchodzącym marcu Nintendo ma oficjalnie ogłosić i zaprezentować możliwości next-genowego handhelda.

Tak przynajmniej wynika z informacji przekazanych przez informatora NateTheHate na łamach podcastu Game and Talk. Nie wiadomo jednak, w jakiej formie odbędzie się rzeczona prezentacja. Może być to po prostu zwykły komunikat prasowy lub jednak nieco wykwintniejsza forma przekazania informacji np. w postaci filmu promocyjnego.

Wieści te, co ciekawe, potwierdzone zostały także przez Felipe Limę z Universo Nintendo. Powołując się na swoje źródła, redaktor dodał, że Nintendo wraz ze swoimi partnerami przygotowuje się do ogłoszenia także innych projektów - również w marcu 2024 roku. Kilka sklepów detalicznych ma ruszyć z przygotowaniami i systemem przedsprzedażowym nadchodzącej konsoli.

Premiera urządzenia najprawdopodobniej będzie miała miejsce w końcówce 2024 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nintendo Switch 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy