Reklama

Wiemy, ile Epic Games Store wydał na gry, które później udostępniał za darmo

Epic Games Store rozdaje w każdy popołudniowy czwartek zestaw lepszych lub gorszych gier i jest to jeden z kluczowych punktów działalności tej platformy. Dzięki dokumentacji sądowej wiemy, ile platforma wydała na produkcje, które później trafiły do nas za darmo.

Rozdawane co tydzień gry na Epic Games Store to jeden z kluczowych punktów działalności twórców Fortnite. Wiemy, że aby kupić wszystkie produkcje, użytkownik musiałby zapłacić przeszło 9 tysięcy dolarów. Nic nie jest jednak za darmo i platforma musiała zainwestować w tytuły, które później trafiły do nas bez żadnych opłat. Dzięki dokumentacji sądowej związanej ze sporem Epic oraz Apple wiemy, że przedsiębiorstwo przez pierwsze 10 miesięcy istnienia przeznaczyło na ten cel 11,6 miliona dolarów amerykańskich.

Źródło tej rewelacji, Simon Carless, twierdzi, że arkusz kalkulacyjny zawiera pozycje rozdane między grudniem 2018 a wrześniem 2019 roku. Pierwszą grą udostępnioną na Epic Games Store była Subnautica i okazała się sukcesem z 4,6 mln pobrań - za nią zapłacono 1,4 miliona dolarów. Natomiast na Super Meat Boy, Rime, For Honor i World of Goo właściciele Epic Games Store przeznaczyli od 45 do 63 tysięcy dolarów. W przeszłości sklep rozdał także ogromny pakiet gier z Batmanem i za serię Batman: Arkham zapłacił 1,5 mln dolarów, a za Mutant Year Zero 1 milion USD.

Reklama

Co ciekawe, firma nie wykosztowała się na Metro: 2033 Redux, aczkolwiek wynika to z umowy czasowej wyłączności najnowszej części Metro Exodus. Niestety, dane nie zdradzają, ile wydawca wydał na największą produkcje, czyli Grand Theft Auto V oraz Kingdom Come: Deliverance, które zostały rozdane w 2020 roku.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy