Wielki sukces Huberta Hurkacza w Szanghaju. Youtuber dokonał symulacji meczu

Hubert Hurkacz jest bezsprzecznie najlepszym polskim tenisistą ostatnich lat. Pochodzący z Wrocławia zawodnik regularnie dochodzi do czołowych etapów prestiżowych turniejów. Tym razem wygrał rozgrywki w Szanghaju. Jeden z Youtuberów postanowił przed meczem sprawdzić, jaki będzie rezultat tego starcia. Czy symulacja pokryła się z rzeczywistym wynikiem?

"Hubi" wygrał w Szanghaju prestiżowy turniej

Ostatnie miesiące tenisowego sezonu Hubert Hurkacz może zaliczyć do bardzo udanych. W drugiej połowie sierpnia dotarł do półfinału turnieju rangi ATP Masters 1000 w Cincinnati, gdzie uległ fantastycznemu Carlosowi Alcarazowi z Hiszpanii. Warto jednak dodać, że Polak w tamtym spotkaniu miał kilka szans na to, by pokonać 20-letniego triumfatora turniejów wielkoszlemowych. Młodszy tenisista okazał się jednak minimalnie lepszy od Hurkacza i to on awansował do wielkiego finału.

Wprawdzie na US Open tak dobrze nie poszło już reprezentantowi Polski, ale turniej w Szanghaju pokazał, że popularny “Hubi" znajduje się w wysokiej dyspozycji. W drodze do finału pokonał m.in. Sebastiana Kordę, z którym przegrał na początku roku w 4. rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Tym razem Polak nie zostawił złudzeń Amerykaninowi i w półfinale pewnie go pokonał w dwóch setach. Finał jednak już nie był taki łatwy, jak Hurkacz mógłby to wymarzyć.

Tenisista pochodzący z Wrocławia w chińskim Szanghaju finałowym meczu rozprawił się z Andriejem Rublowem 6:3, 3:6, 7:6 (8). Pierwszy set należał w zupełności do Polaka, lecz w drugim role się odwróciły. To Rosjanin grał zdecydowanie lepiej i wygrał tę partię 6:3, Zdecydowanie najbardziej wyrównany był trzeci set. Rozstrzygnął się on w tie-breaku. Rublow miał ogromną szansę na to, by sięgnąć po trofeum przy prowadzeniu 5:2 w decydującej partii w tie-breaku. Hurkacz jednak zdołał odrobić straty i wygrał ostatni gem 10:8.

Taki sukces dla Polski w męskim tenisie nie zdarza się często. Po raz ostatni "Hubi" wygrał singlowy turniej tej rangi w kwietniu 2021 roku. Było to zwycięstwo w Stanach Zjednoczonych podczas Miami Open. Te dwa zwycięstwa są jedynymi w kolekcji Polaka, jeśli mowa o turnieju rangi ATP Masters 1000. Jak wiadomo, do takich sukcesów bardziej nas przyzwyczaiła Iga Świątek, aniżeli Hubert Hurkacz. Jeden z Youtuberów, znany w sieci pod pseudonimem "Zappingol Sport" przed meczem postanowił dokonać symulacji tego starcia w grze Tennis Elbow 4. Czy udało się temu twórcy internetowemu celnie przepowiedzieć przyszłość? Tego dowiecie się już w tym materiale.

Youtuber dokonał symulacji finałowego meczu z udziałem Hurkacza

Czy udało się temu twórcy internetowemu celnie przepowiedzieć przyszłość? Tego dowiecie się już w tym materiale. Symulacja odbyła się na próbie zaledwie jednego i to niepełnego seta. Dwaj wirtualni tenisiści rozegrali sześć gemów. Początek tego krótkiego starcia był bardzo wyrównany.

Pierwsze kilka gemów odbyło się bez przełamań, więc żaden z wirtualnych zawodników nie osiągnął przewagi koniecznej do wygrania meczu. Dopiero w końcówce Hurkacz przełamał Rosjanina i tym samym wygrał całe spotkanie 4:2. Na szczęście prognoza finału dokonana przez youtubera z kanału "Zappingol Sport" spełniła się i Hurkacz mógł triumfować w prestiżowym chińskim turnieju.

Tym samym Polak w rzeczywistości otworzył sobie szanse na wejście po raz drugi w karierze do turnieju ATP Finals, w którym udział weźmie ośmiu najlepszych tenisistów sezonu 2023. Trzymamy kciuki, by tak się właśnie stało.

Dowiedz się więcej na temat: Hubert Hurkacz