Wiedźmin: Zbiórka na kolejny film

To już prawdziwa Wiedźminomania. Wysypu dóbr związanych z powieścią Sapkowskiego ostatnio nie ma końca. Zerknijcie na kolejny projekt. Warto!

Jeśli akcja się powiedzie, w "Pół Wieku Poezji Później" zobaczymy m.in. Zbigniewa Zamachowskiego, który raz jeszcze wcieli się w Jaskra! Niedawno na łamach rodzimego PolakPotrafi zadebiutowała zbiórka mająca na celu ufundowanie filmowego fanfika, który przedstawi uniwersum Sapkowskiego na kilkadziesiąt lat po zakończeniu książkowej sagi. Pierwsze skrzypce (tudzież pierwszą lutnię) ma w nim wygrywać syn Jaskra, młodziutki Julian, który wraz z ojcem, Triss i Lambertem wyruszy na poszukiwanie zaginionego chłopca.

Młodzi filmowcy chcą nam dostarczyć trzydziestominutowy obraz, który uświetnią swoją grą Mariusz Drężek (Lambert), Magdalena Różańska (Triss), Marta Termena (Ciri) oraz wspomniany we wstępie Zbigniew Zamachowski (Jaskier).

Warto dodać, że autorzy wystrzegają się błędów popełnionych przez kinową adaptację: "Obiecujemy, że w naszym filmie nie zobaczycie złotych smoków, gumowych potworów ani sztucznych kostiumów. Pełen realizm to hasło, które przyświeca nam niezależnie od projektu, za który się zabieramy". Brzmi zachęcająco? To zobaczcie pierwsze materiały!

Jak do tej pory udało się (własnym sumptem) zrealizować zdjęcia próbne. By dokończyć projekt (premiera planowana jest na jesień 2016) potrzeba 21 tys. złotych. Wiele wskazuje jednak na to, że "Pół Wieku..." nie powinno mieć z tym większego problemu.

A co, jeśli uda się przekroczyć niezbędne minimum? Zespół Bez Klapsa Productions obiecuje - między innymi - wykorzystanie lepszego sprzętu, wzbogacenie scenariusza o dużą, zbrojną potyczkę, a w przypadku dobicia do 100 tys. złotych, większy metraż (słowem: obraz rozrośnie się do 45 minut) oraz rozpoczęcie prac nad filmem poświęconym w całości Ciri.

Jeśli wciaż się wahacie, być może przekona was sam Zamachowski.