Reklama

Wiedźmin: Sezon burz - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego. Ujawniono okładkę!

Sporo czasu minęło odkąd informowaliśmy, że Andrzej Sapkowski pracuje nad kolejną książkową częścią wiedźmińskiej sagi.

Nareszcie się jednak doczekaliśmy - właśnie ujawniono okładkę i tytuł powieści! Sezon burz - tak zwać się będzie kolejna, składająca się z 404 stron książka osadzona w fantastycznym świecie wykreowanym przez Sapkowskiego.

Konkretne szczegóły fabuły nie są znane - wiadomo tylko, że na pewno powieść nie będzie poświęcona Geraltowi z Rivii. Powrócą jednak bohaterowie znani z poprzednich części - nie zabraknie barda Jaskra oraz czarodziejki Yennefer. Co ciekawe, pojawić mają się też "postaci z zupełnie innych bajek".

Na razie nic nie wiadomo o nowym głównym bohaterze, poza tym, że czeka go mnóstwo przygód - stoczy walkę z drapieżnikiem żyjącym tylko dla zabijania, wda się w bójkę ze strażniczkami miejskimi (tak...), stanie przed sądem, a nawet straci swoje wiedźmińskie miecze.

Reklama

Nie zabraknie też wątków miłosnych - jego kochanką będzie rudowłosa Koral. A to wszystko okraszone zostanie politycznymi intrygami. Powinniśmy wiec dostać to wszystko, za co lubimy cykl o Geralcie. Dosłownie przed kilkunastoma minutami zaprezentowano okładkę Sezonu burz, którą znajdziecie poniżej. Niestety data premiery nie jest znana, ale podejrzewamy, że zostanie ona ujawniona już wkrótce.

Wraz z zaprezentowaniem okładki, opublikowano też pierwszy fragment Sezonu burz. A tam - niespodzianka! Okazuje się, że bohaterem będzie jednak Geralt z Rivii. Wygląda więc na to, że powieść przedstawi jedną z pobocznych przygód Białego Wilka. Fragment książki w PDF.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama