Reklama

Wiedźmin: Scenariusz trzeciego sezonu serialu już gotowy

​Większość zainteresowanych zapewne zdążyła już obejrzeć wszystkie odcinki składające się na drugi sezon serialowego "Wiedźmina". Pozostaje czekać na kontynuację. Prace nad scenariuszem trzeciego sezonu zostały już zakończone.

W sieci toczy się gorąca dyskusja o drugim sezonie serialu Netfliksa. Część komentujących jest zachwycona, ale jest też duża grupa osób niezadowolonych na przykład z drastycznych zmian fabularnych względem książkowego pierwowzoru. Jednak scenarzyści odpowiedzialni za kontynuację raczej nie będą mogli uwzględnić pojawiających się ostatnio głosów krytyki, bo ich praca nad sezonem trzecim dobiegła już końca.

"Właściwie jest to nasz ostatni tydzień w pokoju scenarzystów" - powiedziała Lauren Schmidt Hissrich, showrunnerka serialu, w rozmowie z serwisem TechRadar. "Praktycznie zakończyliśmy prace nad scenariuszem i to jest świetne. Jestem podekscytowana tym, jak kształtuje się ten sezon, ponieważ opowiedziana w nim historia opiera się na mojej ulubionej części książkowej sagi, czyli na »Czasie pogardy«". Fani "Wiedźmina", czytając te słowa, pewnie od razu zadają sobie pytanie: ile z tej książki trafi ostatecznie do serialu, a jaka jej część zostanie (została) zmieniona przez scenarzystów?

Reklama

Wiedźmin - kiedy obejrzymy trzeci sezon serialu?

Netflix nie przedstawił jeszcze oficjalnej daty premiery trzeciego sezonu "Wiedźmina". Na sezon drugi czekaliśmy około dwóch lat. Można zakładać, że tym razem prace potrwają podobnie. Być może przebiegałyby szybciej, gdyby nie utrzymująca się cały czas pandemia COVID-19. Jeśli trzeci sezon będzie powstawał dwa lata, zobaczymy go na ekranach telewizorów pod koniec 2023 roku.

Na osłodę pozostaje nam twórczość CD Projekt RED. Studio w drugim kwartale przyszłego roku wyda next-genowy upgrade Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Osoby spragnione przygód Geralta mogą też zawsze wrócić do książek Andrzeja Sapkowskiego albo sięgnąć po komiksy od Dark Horse.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje