Reklama

Wiedźmin jak Pokémon GO – powstaje mobilne The Witcher: Monster Slayer

​CD Projekt zaskoczył wczoraj graczy, ujawniając grę mobilną The Witcher: Monster Slayer. Za prace odpowiada studio Spokko, przejęte niemal dokładnie dwa lata temu. Nowa produkcja stawia na założenia zbliżone do Pokémon GO, z zadaniem polowania na potwory w prawdziwym świecie.

"Na ziemiach Kontynentu roi się od bestii siejących popłoch i zniszczenie - kasta wiedźminów staje się niezastąpiona. Miną setki lat zanim świat usłyszy o Geralcie z Rivii, więc to ty musisz stanąć na wysokości zadania, zostać profesjonalnym zabójcą potworów i uwolnić świat od ich plagi" - czytamy.

Na graczy czeka więc eksploracja świata, tropienie, analiza i walka z realistycznych rozmiarów potworami. Podczas potyczek dużą rolę odegra pora dnia oraz pogoda, aktualizowane na bazie nasze bieżącej lokalizacje. Mamy nadzieję, że Spokko nie będzie wymuszało nocnych spacerów w deszczu.

Reklama

"Najważniejsze jest Twoje przygotowanie. Aby pokonać bardziej wymagających wrogów możesz warzyć potężne wiedźmińskie eliksiry i oleje, tworzyć petardy i przynęty na potwory oraz rozwijać umiejętności i ekwipunek swojego wiedźmina" - czytamy dalej. Brzmi trochę jak mikrotransakcje.

W odróżnieniu od Pokémon GO, The Witcher: Monster Slayer zaoferuje także "liczne zadania fabularne inspirowane grami o przygodach Geralta z Rivii", co powinno pozwolić wyróżnić się na tle innych pozycji AR. Trzeba powiedzieć uczciwie, że żadna poza Pokemonami nie odniosła sukcesu.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, lecz gra ukaże się "wkrótce" na urządzeniach napędzanych systemami operacyjnymi iOS oraz Android. Zapowiedź szczególnie przypadła do gustu inwestorom giełdowym, którzy po zapowiedzi wywindowali cenę akcji CD Projektu o siedem procent.

Poniżej znaleźć można pierwszy materiał z rozgrywki, prezentujący sporych rozmiarów bestie w prawdziwym świecie, wyświetlane oczywiście za pomocą technologii rzeczywistości rozszerzonej. Jak na wiedźmina przystało, walczymy mieczem. Jest też poruszanie się na mapie, jak w Pokémon GO.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje