Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wiedźmin: Filmowa wersja przygód Geralta ma "utrzymać ducha książki"

Filmowa machina produkcyjna ruszyła na poważnie. Kolejna próba przeniesienia Wiedźmina na srebrny ekran zapowiada się całkiem przyzwoicie.

Goszczący w niedzielę rano w "Dzień dobry TVN" Tomasz Bagiński - reżyser kinowego "Wiedźmina" - rozpoczął rozmowę od słów "dużo więcej niż w informacji prasowej wyjawiać nie mogę", ale i tak podzielił się nowymi strzępkami informacji. Dowiedzieliśmy się, jaki budżet planuje, gdzie chciałby kręcić i czy ma już na oku odtwórcę głównej roli.

Reklama

20-30 mln dolarów - taki budżet Bagiński przewiduje dla ekranizacji prozy Sapkowskiego. Na polskie warunki to kwota kosmiczna, na warunki amerykańskie (bo przecież film to koprodukcja) - niekoniecznie.

Bagiński uważa, że to budżet wystarczający, by zrealizować na pierwszoligowym hollywoodzkim poziomie skupioną na Geralcie adaptację dwóch raczej kameralnych opowiadań - "Wiedźmina" i "Mniejszego zła".

Scenariusz do filmu już powstał, teraz jest w fazie poprawek, a swoje uwagi zgłasza między innymi Bagiński, któremu zależy na tym, by utrzymać ducha książek.

"Mamy ogromne ciśnienie, żeby kręcić w Polsce" - powiedział reżyser.

W Polsce oraz ogólnie Europie Wschodniej - może na Ukrainie lub Białorusi. Podczas czterech lat przygotowań Bagiński odwiedził już i wybrał potencjalne lokacje.

Zapytany o odtwórcę głównej roli nie podał oczywiście nazwiska - na to jest o wiele za wcześnie - ale zdradził, że "wiemy, do kogo będziemy uderzać". Pewne jest to, że w Geralta wcieli się aktor anglojęzyczny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje