Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wiedźmin doczekał się nowego serialu dokumentalnego

​Światło dzienne ujrzał pierwszy - z sześciu planowanych - odcinek nowego serialu dokumentalnego poświęconego historii serii Wiedźmin.

Cykl materiałów przygotowała redakcja serwisu Noclip, która ma na koncie wiele innych podobnych filmów na temat gier. Debiutujący odcinek prezentuje studio CD Projekt RED, które odpowiada za stworzenie produkcji bazujących na twórczości Andrzeja Sapkowskiego.

Reklama

W nagraniu autorzy serialu skoncentrowali się na historii zespołu znad Wisły. Głównym rozmówcą jest Marcin Iwiński - jeden z założycieli firmy - który przybliża nie tylko fakty związane z ekipą, ale również Polską, wspominając między innymi o życiu za żelazną kurtyną w okresie PRL.

Kolejne odcinki będą ukazywały się co kilka dni, zaś ostatni pojawi się 13 października. W następnych epizodach widzowie dowiedzą się co nieco na temat dwóch pierwszych odsłon Wiedźmina, kreowaniu świata w trzeciej części, zadaniach w Dzikim Gonie, tłumaczeniu gry oraz przywiązaniu do szczegółów.

Redakcja Noclip obiecuje, że w poszczególnych filmach wypowiedzą się developerzy, którzy mieli okazję uczestniczyć w pracach nad cyklem o Geralcie z Rivii. Zdradzą szereg informacji i ciekawostek odsłaniających kulisy powstawania serii.

Wspomniany pierwszy odcinek serialu można obejrzeć poniżej:

Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje