Wiedźmin. CD Projekt RED przypomniał o 12 urodzinach pierwszej odsłony kultowej serii
26 października 2007 na rynku pojawiła się pierwsza odsłona serii, która już na zawsze odmieniła rodzimą branżę gier wideo. Mowa oczywiście o Wiedźminie.
Wiedźmin to seria, która skutecznie odmieniła rodzimą branżę gier wideo rozsławiając ją na arenie międzynarodowej, choć moment ten nadszedł dopiero za sprawą wydanej przed czterema laty i uznawanej przez zagranicznych fanów za najlepszą trzeciej odsłonie. Nie należy jednak zapominać o pierwszej części przygód Geralta z Rivii, bez której CD Projekt RED bez wątpienia nie byłby w tym miejscu, w którym znajduje się obecnie. 26 października 2007 roku dokładnie po północy we wszystkich polskich sklepach ruszyła sprzedaż wyczekiwanego pierwszego Wiedźmina i dokładnie w sobotę minęło 12 lat od tamtego wydarzenia. CD Projekt RED na Twitterze przypomniał swoim fanom o tej rocznicy.
Wydany przed 12 laty Wiedźmin rozpoczynał zupełnie nową rozciągającą się na trzy epizody przygodę słynnego zabójcy potworów dziejącą się 5 lat po wydarzeniach przedstawionych w książkowej sadze Andrzeja Sapkowskiego. Chociaż w przeszłości gra mogła pochwalić się całkiem przyjemną mechaniką rozgrywki w tym dobrą oprawą graficzną, to oczywiście dziś dla wielu fanów jest zwyczajnie przestarzała szczególnie na tle Wiedźmina 3 będącego prawdziwą przepaścią technologiczną. Warto też wspomnieć o całkiem interesującym podejściu do scen seksu zastąpionych w pierwszej odsłonie przez karty z często nagimi postaciami damskimi.
Zastępowały one jednocześnie tradycyjne przerywniki filmowe zawierające treść erotyczną i co ciekawe ów element spotkał się swego czasu z negatywnym odbiorem niektórych grup oskarżających CD Projekt RED o przedmiotowe traktowanie kobiet. Najwyraźniej polski deweloper posłuchał krytycznych głosów, bowiem w następnych częściach wprowadził już klasyczne sceny seksu. Warto też przypomnieć, iż Wiedźmin rok po premierze doczekał się publikacji ulepszonego wydania zawierającego wszystkie wydane wówczas aktualizacje z poprawkami, a także dodatki fabularne opracowane głównie przez niezależnych moderatorów (większość była pozbawiona głosów postaci).