Reklama

Wiedźmin 3 z ponad 20 milionami sprzedanych egzemplarzy

​CD Projekt pochwalił się, że Wiedźmin 3 sprzedał się od 2015 roku w nakładzie przekraczającym 20 milionów egzemplarzy. Cała seria gier na bazie twórczości Sapkowskiego - rozpoczęta w 2007 roku - osiągnęła natomiast nakład przekraczający 40 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie.

Informacje podano wraz z zapowiedzią przenosin trzeciej części cyklu na Nintendo Switch, co ujawniono na trwających w Los Angeles targach E3. Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja Kompletna ukaże się na japońskiej konsoli jeszcze w tym roku i zapewne przełoży się na dalszą poprawę wyników.

Premiera gry zaplanowana jest na 2019 rok. Tytuł ukaże się w dystrybucji cyfrowej oraz pudełkowej. W skład wersji pudełkowej wchodzi kartridż z całą zawartością Edycji Kompletnej, kompendium wiedzy na temat wiedźmińskiego uniwersum, mapę świata gry oraz zestaw wiedźmińskich naklejek.

Reklama

W skład Edycji Kompletnej wchodzą: gra Wiedźmin 3: Dziki Gon, rozszerzenia fabularne Serca z Kamienia oraz Krew i Wino, a także cała dodatkowa zawartość wydana po premierze. Łącznie daje to ponad 150 godzin przygód w wiedźmińskim świecie, po raz pierwszy na konsoli przenośnej.

Ostatnie informacje na temat wyników sprzedaży najnowszych przygód Geralta - z marca ubiegłego roku - mówiło o sprzedaży całej serii na poziomie 33 milionów dolarów. Wygląda więc na to, że przez nieco ponad rok udało się dodać kolejne 7 milionów, a więc popularność gry nie słabnie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama