Reklama

Wiedźmin 3 trafi na Switch?

​Wygląda na to, że Wiedźmin 3: Dziki Gon doczeka się konwersji na Nintendo Switch. Karta produktu z polskim tytułem RPG pojawiła się niedawno nie w jednym, lecz w kilku sklepach - jednocześnie. Doniesienia pochodzą obecnie głównie z Azji, lecz wyglądają dość wiarygodnie. Przenośny Geralt?

Jak zebrali użytkownicy forum dyskusyjnego Resetera, Wiedźmin 3 w wersji GOTY (a więc od razu z dodatkami Serca z Kamienia oraz Krew i Wino) ma zadebiutować na japońskiej konsoli już we wrześniu obecnego roku, oferując między innymi całkiem nowa, chińską wersję językową gry.

W chińskim sklepie Taobao, należącym do sieciowego giganta - Alibaba - znaleźć można już mnóstwo ofert sprzedaży gry, opatrzonych dodatkowo wiarygodnie wyglądającą okładką. Trudno spodziewać się, że takie ogłoszenia byłyby masowo wystawiane, gdyby nie wieści prosto do dystrybutorów.

Reklama

Warto jednocześnie pamiętać, że Wiedźmin 3 działał niekiedy całkiem słabo nawet na PlayStation 4. Jak więc wymagający tytuł od deweloperów z CD Projektu uciągnąć ma znacznie słabsze Nintendo Switch? Tutaj przechodzimy już w fazę czystych spekulacji - być może mowa o nowym modelu.

Już od wielu miesięcy spekuluje się bowiem, że japońska korporacja planuje wprowadzić na rynek nowe modele Switch, rzekomo dysponujące lepszymi podzespołami, a co za tym idzie - możliwością uruchomienia bardziej wymagających produkcji, do jakich na pewno należy Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Drugą opcją rozważaną przez internautów jest przykład Resident Evil 7. To także bardzo ładny - i wymagający - tytuł, który ukazał się na Nintendo Switch, ale za pośrednictwem usługi strumieniowania, a więc przysyłany przez sieć, z grafiką generowaną na zewnętrznych serwerach.

Ta wersja Resident Evil 7 była jednak zarezerwowana tylko dla Japonii, a w przypadku Wiedźmina 3 mamy mnóstwo ofert w Chinach, wraz z chińską lokalizacją. Wygląda na to, że należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalną zapowiedź. Być może nie tylko gry, ale też nowych modeli konsol.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy