Reklama

Wiedźmin 3 trafi na Nintendo Switch

​Nie wiemy, jakim cudem, ale udało się - Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkami Serca z Kamienia oraz Krew i Wino ukaże się na konsoli Nintendo Switch. Informacje przekazano podczas prezentacji japońskiej korporacji na targach E3 w Los Angeles. Premiera jeszcze w tym roku - nie podano daty.

Pierwsze doniesienia o takiej konwersji opisywaliśmy już pod koniec maja, gdy karta produktu z polskim tytułem RPG pojawiła się nie w jednym, lecz w kilku azjatyckich sklepach - jednocześnie. Wtedy spoglądaliśmy na całość dość sceptycznym okiem - Switch nie jest zbyt mocny.

W chińskim sklepie Taobao, należącym do sieciowego giganta - Alibaba - znalazło się mnóstwo ofert sprzedaży gry, opatrzonych dodatkowo wiarygodnie wyglądającą okładką. Trudno spodziewać się, że takie ogłoszenia byłyby masowo wystawiane, gdyby nie wieści prosto od dystrybutorów.

Reklama

Warto jednocześnie pamiętać, że Wiedźmin 3 działał niekiedy całkiem słabo nawet na PlayStation 4. Jak więc wymagający tytuł od deweloperów z CD Projektu uciągnąć ma znacznie słabsze Nintendo Switch? Spekulowano, że japońska korporacja planuje zapowiedzieć nowe modele konsoli.

Tak się jednak nie stało, nie ma też mowy o innym rozważanym scenariuszu, czyli streamowaniu gry przez internet. Wiedźmin 3 wraz z dodatkami został po prostu skonwertowany w całości na Switch. Zmieści się na 32-gigabajtowym kartridżu, a w uzyskaniu płynności pomoże obraz w skromnym 540p.

Na mały, przenośny ekran konsolki powinno jednak wystarczyć idealnie. Oczywiście, nie obędzie się także bez szeroko zakrojonych cięć w opcjach graficznych. Pierwszy trailer prezentuje część z nich i trzeba przyznać, że gra nie wygląda może najlepiej - ale to nadal Wiedźmin 3 w wersji Switch.

Za port odpowiada studio Saber Interactive, które obecny rok może zapisać do bardzo udanych. Głównie za sprawą World War Z, które stało się niespodziewanym hitem, z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy. Obecnie firma rozwija też remaster Ghostbusters: The Video Game.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy