Wiedźmin 3 podwoił sprzedaż całej serii

​Gra odniosło duży sukces finansowy. Podczas tegorocznej edycji infoShare, Artur Kurasiński przeprowadził wywiad z Marcinem Iwińskim dotyczący marki Wiedźmin oraz przyszłości studia CD Projekt RED.

Współzałożyciel CD Projekt poinformował, że trzecia odsłona przygód Geralta przebiła najśmielsze oczekiwania pracowników firmy i już teraz sprzedała się w 10 milionach egzemplarzy na całym świecie. Iwiński podkreśla, że wszystkie trzy odsłony dotarły do 20 milionów nabywców, co oznacza, że Dziki Gon podwoił sprzedaż serii.

Przedstawiciel CDP podczas rozmowy podkreślił również, że gra sprzedała się w tak dużych ilościach, nie posiadając żadnych zabezpieczeń utrudniający rozpowszechnianie kopii gry. Może to być więc wskazówka dla innych producentów, że niekiedy warto poświęcić więcej uwagi na dopracowanie swojego dzieła, niż tracić czas na kombinowanie z DRM-ami.

Niestety, w tym momencie nadal nie wiemy jak wygląda sprzedaż Wiedźmina 3 z podziałem na platformy. Pewne jest jedynie, że produkcja najchętniej była kupowana na komputerach osobistych.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy