Wiedźmin 3 nie na Linuxa?

Podczas niedawnej dyskusji na reddit.com głos zabrał były członek Virtual Programming, tłumacząc, dlaczego w jego opinii Wiedźmin 3 nie ukaże się na systemie Linux.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest najbardziej utytułowaną grą w historii, z dorobkiem ponad 250 nagród na koncie. Nic dziwnego zatem, że każdy chciałbym się wcielić w postać Geralta. Użytkownicy systemu Linux nie są w tym wypadku wyjątkiem, jednak możliwe, że będą musieli obejść się ze smakiem.

Były członek VP spekuluje, że może się to wiązać z sytuacją jaka zaistniała po wydaniu drugiej części przygód Białego Wilka na Linuxa. Początkowo wersja na Linuxa była zbugowana i przez to praktycznie niegrywalna. Zaistniała sytuacja wywołała falę hejtu użytkowników systemu z pingwinem w stronę Virtual Programming i CD Projekt Red. Wielu deweloperów otrzymało nawet e-maile z pogróżkami.

Reklama

Bugi i niedopracowania potrafią zdenerwować, jednak obrażanie wszystkiego naokoło i "plucie jadem" w wydawców niczego nie polepszy, a może nawet ich zrazić. Wydawcy Wiedźmina 2 na Linuxa od razu wzięli się do naprawiania błędów i teraz gra prezentuje się całkiem nieźle.

Należy podkreślić, że nie jest to oficjalne stanowisko Virtual Programming ani CD Projekt Red, lecz spekulacje jednego z byłych członków ekipy VP.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama