Reklama

Wiedźmin 3: Next-genowa aktualizacja i nowe DLC jeszcze w tym roku

​To będą świetne miesiące dla miłośników "Wiedźmina". W tym także dla fanów trzeciej części growej serii.

Podczas WitcherConu - wydarzenia zorganizowanego przez Netflix oraz CD Projekt RED - dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że drugi sezon serialu o Geralcie z Rivii będzie miał premierę 17 grudnia, a już 23 sierpnia zobaczymy film animowany "Wiedźmin: Zmora wilka", ale ciekawe informacje czekały także na fanów gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

CD Projekt RED potwierdził, że zapowiadany od dawna upgrade dla konsol nowej generacji (Xbox Series X|S oraz PlayStation 5) ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. Będzie można kupić nowy egzemplarz z odświeżoną okładką i logotypem wybranego next-gena (The Witcher 3: Wild Hunt - Complete Edition), ale aktualizacja będzie też darmowa dla wszystkich osób, które kupiły grę w wersji na Xbox One lub PlayStation 4 - czy to w pudełku, czy w formie cyfrowej.

Reklama

Co więcej, "Redzi" ujawnili, że pracują nad dodatkową zawartością do gry nawiązującą do serialowego "Wiedźmina". Nie wiadomo, co to dokładnie będzie, ale prawdopodobnie możemy spodziewać się nowych przedmiotów, m.in. elementów pancerza. Na pewno mile widziane byłyby także inspirowane serialem questy, ale to na tę chwilę jedynie pobożne (oby nie ostatnie) życzenie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to przykład, jak utrzymywać grę przez wiele lat w kręgu zainteresowań graczy. Trzecia część przygód Geralta z Rivii trafiła do sprzedaży w maju 2015 roku, a więc ponad sześć lat temu. Produkcja CD Projekt RED po tym czasie wciąż się sprzedaje, a po wydaniu next-genowej aktualizacji oraz darmowego DLC sytuacja może się tylko poprawić.

Przypomnijmy, że w kwietniu bieżącego roku CD Projekt RED gra przekroczyła próg 30 mln sprzedanych egzemplarzy. Co więcej, tylko w roku, w którym miała miejsce premiera, sprzedawała się tak dobrze, jak w 2020 (na ten stan rzeczy wpłynęła z pewnością premiera na Nintendo Switchu).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy