Reklama

Wiedźmin 3 nadal sprzedaje się doskonale

​CD Projekt opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał obecnego roku, ujawniając bardzo interesującą ciekawostkę na temat Wiedźmina 3. Okazuje się, że choć od premiery polskiego megahitu minęły już ponad cztery lata, to produkcja wcale nie sprzedaje się coraz gorzej.

Ba, jest wręcz przeciwnie! Jak ujawnił dyrektor do spraw finansowych, Piotr Nielubowicz, w pierwszej połowie obecnego roku studio sprzedało więcej egzemplarzy Wiedźmina 3 niż udało się wypracować w pierwszych sześciu miesiącach 2018 roku. Sprzedaż "pozostaje mocna" - przyznał menedżer.

To wydatnie pomogło w uzyskaniu zysku na poziomie 33,9 milionów złotych w okresie od początku kwietnia do końca czerwca. Taki wynik jest dość spektakularny - dość powiedzieć, że inwestorzy giełdowi spodziewali się rezultatów na poziomie około 18,6 mln, czyli sporo mniejszych.

Reklama

W porównaniu z analogicznym kwartałem ubiegłego roku zyski wzrosły o 14 procent, a wszystko to przy znacznie zwiększających się wydatkach na kampanie marketingowe i produkcję nadchodzącego Cyberpunk 2077. Te działania wspierają jednak także zewnętrzni partnerzy i lokalni wydawcy.

Trzeci - letni - kwartał roku będzie zapewne mniej dochodowy, ponieważ trwa tak zwany "sezon ogórkowy", a CD Projekt nie ma w zanadrzu żadnej premiery. Sytuacja powinna już jednak ulec zmianie pod koniec roku, gdy na rynku ukażą się dwie nowe konwersje istniejących tytułów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje