Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wiedźmin 3: Dziki Gon - PC wiodącą platformą?

Ekipa CD Projekt RED udzieliła ostatnio serii wywiadów, związanych z pierwszą falą promocji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

W wywiadzie dla GamesIndustry padają ciekawe słowa na temat przyszłości pecetów.

"PC było wiodącą platformą dla Wiedźmina 2, ponieważ była to platforma najpotężniejsza, ale to może zmienić się w przyszłości" - mówi Adam Badowski, dyrektor zarządzający studia CD Projekt RED, w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry.

"Wiemy o next genach wiele rzeczy, których nie możemy jeszcze wyjawić, ale nasza strategia zawsze sprowadza się do tego, że staramy się w maksymalnym stopniu wykorzystać jakość konkretnej platformy, jej mocne strony i to, czym przeważa nad innymi" - kontynuuje Badowski.

"Zazwyczaj to najsłabsza platforma decyduje o jakości (gier na inne platformy), ale oprawa najwyższej jakości to nasz znak rozpoznawczy, więc staramy się podchodzić do każdej platformy oddzielnie, w unikatowy sposób" - twierdzi dyrektor zarządzający studiem CD Projekt RED.

"W chwili obecnej to PC daje największe możliwości, ale pojawiają się nowe platformy. W przyszłości będzie łatwiej zunifikować wymagania. Pewne rzeczy, jak na przykład sterowanie, będzie jednak musiało być dostosowane do konkretnej platformy" - dodaje Badowski.

Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3: Dziki Gon | CD Projekt RED | RPG

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje