Reklama

Wiedźmin 3: Dziki Gon - dziś premiera polskiego hitu

Na ten moment czekało mnóstwo osób (ponad zamówień przedpremierowych gry Wiedźmin 3: Dziki Gon). W końcu stało się i wirtualne przygody Geralta znów zagościły na sklepowych półkach.

W momencie debiutu tak dużej produkcji bardzo interesującą kwestią stają się statystyki dotyczące tego, która wersja będzie sprzedawała się najlepiej?

W przypadku takiego tytułu jak Wiedźmin 3: Dziki Gon odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Z jednej strony marka zaczynała od rynku PC, dlatego śmiało można założyć, że słuszna część udziałów przypadnie właśnie tej platformie. Jednak nie można zapominać o użytkownikach konsoli Xbox, którzy dzięki portowi drugiej odsłony serii na system Xbox 360, mieli okazje zaznajomić się z polską gra.

Reklama

Teoretycznie w najtrudniejszej sytuacji może być PlayStation - dla posiadaczy tego sprzętu będzie to swego rodzaju nowość. Kluczem jest tutaj słowo "teoretycznie", bowiem to właśnie japońska konsola (pośród współczesnych urządzeń do grania) może pochwalić się najdłuższą i najbardziej bogatą historią, jeśli chodzi o produkcje z gatunku RPG.

Oczywiście na przestrzeni lat wiele się zmieniło. Możliwe, że większe znaczenie będą miały walory techniczne - podczas gdy na Xboxie One nowa produkcja CDP RED uruchomi się w rozdzielczości 900p, PS4 zaoferuje nieco więcej, bo 1080p. Pytanie, czy te kilka pikseli różnicy na rzecz Sony w rzeczywistości mogą przechylić szalę na stronę Sony?

Cóż, o tym przekonamy się za jakiś czas, kiedy producent pochwali się pierwszymi danymi sprzedażowymi. Wiedźmin 3: Dziki Gon to doskonały przykład tego, że "Polak potrafi", o czym możecie dowiedzieć się z naszej recenzji - tutaj.

Producentowi życzymy, żeby trafił do jak największej grupy odbiorców, a samym graczom, aby czerpali możliwie najwięcej przyjemności z odkrywania wirtualnego uniwersum Wiedźmina. Dajcie znać w komentarzach poniżej, na jakie platformie gracie lub zamierzacie grać.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje