Reklama

Wiedźmin 3: Dziki Gon - będzie multiplayer?

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale okazuje się, że w Wiedźminie 3: Dzikim Gonie może pojawić się... tryb sieciowy! Takiej możliwości nie wykluczył w jednym z wywiadów przedstawiciel CD Projekt RED.

Adam Badowski, dyrektor zarządzający studiem CD Projekt RED udzielił obszernego wywiadu serwisowi Eurogamer. Padło w nim pytanie odnośnie trybu multi - czy pojawi się on w Wiedźminie 3: Dzikim Gonie? Ku zapewne zaskoczeniu wielu graczy... Badowski nie wykluczył takiej opcji.

"Myślimy o czymś, ale nie mogę teraz dokładnie tego wyjaśnić. Spodziewajcie się większej ilości szczegółów w późniejszym terminie. Sorry!" - twierdzi przedstawiciel CD Projekt RED.

Badowski dodał, że ewentualny tryb sieciowy nie przypominałby znanego z "dwójki" wariantu Dark Arena, w którym zadaniem graczy jest walka z falami coraz to silniejszych wrogów. Uspokoił też fanów - RED-zi nie planują gry MMO osadzonej w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Po prostu, jak twierdzi Badowski, nie nadaje się on na sieciówkę.

Reklama

W trakcie wywiadu poruszono rownież kwestię grafiki gry. Dla niektórych graczy oprawa wizualna zaprezentowana na pierwszych screenach wydaje się nie wybijać ponad standard, a przecież mamy do czynienia z jedną z pierwszych produkcji next-genowych. Badowski uspokaja - obrazki pochodzą ze starszej wersji projektu i zostały zrobione na komputerach developerów, nie zostały też podrasowane. Twórcy w pierwszej kolejności chcieli skupić się na rozgrywce, a dopiero potem zająć się grafiką, na której poprawienie Polacy mają jeszcze rok.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ma ukazać się nie tylko na PC, ale też na PlayStation 4. RED-zi chcą wykorzystać większość funkcji nowej konsoli Sony. W obszarze zainteresowań developerów jest opcja pozwalająca uruchomić grę jeszcze przed jej całkowitym pobraniem, choć Badowski podkreśla, że istnieją związane z tym pewne problemy, ale nie są one zbyt poważne. Nie wyklucza rownież wykorzystania technologii "chmur", nie chciał jednak na razie nic na ten temat powiedzieć, choć obiecał, że polskie studio będzie miało za jakiś czas "newsa" z tym związanego.

Twórcy nie mają na razie także pomysłów na wykorzystanie panelu dotykowego w padzie od PS4, ale nad tym pracują. Podobnie ma się sprawa z Remote Play, opcją pozwalającą grać w produkcje z PlayStation 4 na Vicie.

"Jest mnóstwo świetnych opcji pozwalających komunikować się PS4 z Vitą i dzielić się doświadczeniem pomiędzy tymi dwiema platformami, ale dla nas jest jeszcze za wcześnie: gra jest zbyt duża i to ona jest najważniejsza" - mówi Badowski.

Czy gdy CD Projekt RED nawiązało współpracę z Sony, istnieje szansa by "dwójka" trafiła na PS3? Oto co ma do powiedzenia Badowski: "Nie mogę niczego potwierdzić. Zobaczymy, zobaczymy".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy