Wiadomo już mniej więcej, czym będzie Quality of Life od Nintendo

Nintendo zapowiadało od jakiegoś czasu nową platformę - "Quality of Life", skupione nie na grach, a na poprawie naszego życia. Przez długi czas zastanawialiśmy się, o co może tak właściwie chodzić. Teraz już wiemy - o sen.

Na spotkaniu z inwestorami Nintendo wyjawiło kilka interesujących faktów dotyczących QoL. Po pierwsze, urządzenie to będzie działało podczas naszego snu - jak widać na obrazku powyżej, bezdotykowo.

Zanim jednak przejdziemy do konkretów, warto skupić się na jednej rzeczy ogłoszonej podczas spotkania. Japoński koncern współpracuje nad QoL z firmą ResMed. Spójrzcie na materiał wideo opublikowany przez nią kilka dni temu:

Można więc chyba bez obaw łączyć informacje pochodzące od Nintendo z tymi, które podaje ResMed. Ma to być urządzenie, które będzie potrafiło wprowadzić nas w sen, płynnie z niego wybudzić w odpowiednim momencie (jak niektóre aplikacje na smartfonach), a w międzyczasie dokładnie monitorować nasz oddech, ruchy, temperaturę otoczenia, światło oraz hałasy.

Nintendo podaje natomiast, że urządzenie ma być nienoszone (stać będzie obok łóżka), bezkontaktowe i nieoperowalne (bez jakiegokolwiek sterowania), nieczekające i bezproblemowe przy instalacji. QoL współpracować ma nie tylko ze smartfonami, które widać na filmie, ale też z konsolami Nintendo. Pojawi się w sklepach dopiero w 2016 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Nintendo

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje