Reklama

Weird West trafi do Xbox Game Pass w dniu premiery

​Wydawca Devolver Digital potwierdza, że ​​debiutanckie RPG akcji Weird West firmy Wolfeye Studios, trafi w dniu premiery do Xbox Game Pass.

Mimo że tylko 4 gry zostały potwierdzone podczas The Game Awards 2021, Xbox cały czas poszerza bibliotekę Xbox Game Pass o nowe tytuły i wciąż zapowiada nadejście kolejnych. Już miniony tydzień był sporym wydarzeniem, dzięki premierze Halo: Infinite. Niedawno dowiedzieliśmy się o Sniper Elite 5, a teraz mamy informację o całkiem przyjemnie wyglądającym indyku.

Co najdziwniejsze, wiadomość od Weird West nie jest w żaden sposób nagłaśniana. Devolver Digital umieścił wiadomość na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. I tyle. Żadnych informacji na oficjalnych kontach Microsoftu, Xboxa, czy Game Passa. Gra trafi do subskrypcji już 11 stycznia.

Reklama

Ogłoszenie miało jednak jeden ekscytujący aspekt. Zawiera dołączony nowy zwiastun Weird West, pokazujący około dwóch minut rozgrywki. Spodobać powinna się ona wszystkim fanom izometrycznych gier przygodowo-taktycznych. Jest tu walka na pięści, skradanie, wystrzały z broni palnej i...

...magia. Nowy zwiastun Weird West pokazuje na przykład przemianę bohatera w demonicznego wilkołaka. Możemy poznać także humanoida z głową świni, który w trakcie pędu wydaje się odporny na ogień. Jest też okultystyczna postać, która teleportuje się i tworzy iluzje. Inną przykładową zdolnością jest przywołanie tornado, które porywa gracza i jego wrogów, a rozrzuca ich po mapie. Wszystko to w klimacie bardzo dziwnego dzikiego zachodu.

Weird West jest dziełem Wolfeye Studios. Wolfeye zostało założone przez Raphaela Colantonio i Juliena Roby'ego, byłego dyrektora kreatywnego i producenta wykonawczego w Arkane Studios. Wcześniej pracowali nad Dishonored i Prey i te doświadczenia posłużyły przy konstruowaniu wielowymiarowej rozgrywki Weird West. Niech was więc nie zmyli izometryczny kąt kamery.

Gra dostępna będzie od 11 stycznia także na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama