Wayfinder: Twórcy przepraszają za problemy techniczne podczas premiery

Premiera nowej gry MMO wywołała falę głównie negatywnych reakcji i recenzji.

Kolorowe action MMO w świecie fantasy, czyli Wayfinder, ostatnia gra studia Airship Syndicate i Digital Extremes, spotkało się z bardzo bezwzględnym przyjęciem od osób, które miały okazję pograć w grę zaraz po jej premierze we wczesnym dostępie. Olbrzymie zainteresowanie tytułem spowodowało problemy z serwerami i koszmarnie długie czasy oczekiwania. Gra w Early Access kosztuje 20 dolarów, ale pełna, finalna wersja, której premiera ma się odbyć za pół roku, ma być wydana w formie free to play.

Airship Syndicate poinformowało, że z każdą minutą w grze pojawiało się więcej osób niż testowało wersję beta, a co za tym idzie system kolejek od razu nie wytrzymał. Gracze skarżą się na czasy oczekiwania liczone w godzinach, które kończyły się komunikatami o błędach i resetowaniem połączenia, jak również na rozgrywkę trwającą zaledwie kilka minut, po których dochodziło do rozłączenia.

Reklama

Inni wspominają o brakujących przedmiotach w ekwipunku, pochodzących z paczki Founder’s Pack. Kolejny problem to ceny przedmiotów w grze, które nijak mają się do pakietów wirtualnej waluty. Jednym słowem, ani gracze, ani twórcy gry nie mogą zaliczyć ostatnich kilku dni do udanych. Aktualnie Wayfinder ma ponad 9000 recenzji na Steam, z czego zaledwie 30% jest pozytywnych.

Wydawca Digital Extremes również uderzył się w piersi za stan gry. Przyznał, że oczekuje się od nich i ich gier znacznie lepszego doświadczenia niż to, co gracze otrzymali wraz z Wayfinder. W końcu Digital Extremes w swoim portfolio ma znacznie lepiej odbierane Warframe. Zresztą dla Airship Syndicate to również nie jest pierwsze doświadczenie w branży - deweloperzy mają na koncie m.in. bardzo popularną serię Darksiders.

Szkoda, że kolejna gra MMO ma takie problemy na start - i to w sumie znowu spowodowane tym samym, problemami technicznymi powiązanymi z infrastrukturą sieciową. Dokładnie ten sam typ problemów spowodował katastrofę przy premierze innego wyczekiwanego MMO - New World. Szczególnie, że w przypadku Wayfinder pierwsze wrażenia zapowiadały całkiem obiecujące doświadczenie, satysfakcjonującymi przygodami i lochami, których pokonywanie daje masę radości.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy