Reklama

Watykan daje zielone światło dla gry w stylu Pokémon Go, z łapaniem świętych

Papież Franciszek nie jest zainteresowany technologiami, ale rozumie ideę połączenia elektronicznego świata z ewangelizacją /AFP

​Już niedługo uroczystość Wszystkich Świętych, więc przedstawiciele Watykanu uznali, że nadszedł czas, by wszystkich tych świętych... złapać w aplikacji mobilnej, do złudzenia przypominającej popularne Pokémon Go. Produkcja pod tytułem Follow JC Go jest obecnie dostępna w ramach testów.

Jak informuje dziennik Corriere della Sera, tytuł - oficjalnie pobłogosławiony przez papieża Franciszka - stanowi religijne podejście do łapania potworków w Pokémon Go. Zasady działania i rozgrywka są bardzo podobne. Mamy więc do czynienia z programem stawiającym na rzeczywistość rozszerzoną, a świętych "łapiemy" w prawdziwym świecie.

Nikt nie wie dokładnie, ilu dokładnie świętych ustanowił kościół rzymsko-katolicki. Niektóre szacunki mówią o 10 tysiącach, lecz trudno spodziewać się, by deweloperzy Follow JC Go przygotowali aż tak imponujące zestawienie postaci. Co więcej, podczas zabawy natkniemy się nie tylko na świętych, ale także na błogosławionych oraz "postacie biblijne".

Reklama

Dziennikarze Corriere della Sera wybrali się na testy na ulicach Mediolanu. Potwierdzają, że całość działa na zasadzie podobnej do Pokémon Go, bazując na lokalizacji telefonu na ulicach miasta, na którym rozmieszczono postacie do "złapania".

"Łapanie" nie jest chyba zbyt celnym określeniem, ponieważ w Follow JC Go nie walczymy ze świętymi w celu umieszczenia ich w Pokeballu. Po natknięciu się na "przeciwnika" musimy za to odpowiedzieć na szereg pytań związanych z jego osobą. Jeśli się uda, ta dołączy do naszego e-zespołu. Litera "e" oznacza oczywiście ewangelizację.

To nie koniec działań, ponieważ w następnej kolejności musimy zadbać o potrzeby członków naszego ewangelizującego dream teamu. Wskaźniki są trzy: pragnienie, głód oraz modlitwa. Stosowne paski wypełniamy, znajdując na ulicach miasta odpowiednie obiekty, korespondujące z potrzebami.

Co interesujące, twórcy Follow JC Go mają nawet ciekawy pomysł na transakcje cyfrowe. Wirtualną walutę w grze stanowią denary, które zdobyć można na trzy sposoby: znalezienie na mapie, oglądanie reklam lub - najciekawsze - donacje na cele charytatywne. Nasza wpłata zostanie następnie zamieniona na denary.

Aplikacja Follow JC Go powstaje z myślą o Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w dniach 22 - 27 stycznia w Panamie. Wtedy też zadebiutuje pełna wersja gry, dostępnej obecnie wyłącznie na terenie Hiszpanii, gdzie trwają testy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje