Reklama

Watch Dogs Legion zadziała w 4K i 30 FPS na PS5 i Xbox Series X

​Do premiery Watch Dogs Legion pozostały jeszcze niecałe dwa tygodnie, ale na debiut na sprzęcie nowej generacji przyjdzie poczekać nieco dłużej. Gracze kupujący tytuł na PS4 lub Xbox One będą mogli przejść na PS5 i Xbox Seriex X bez dodatkowych opłat, a teraz poznali dodatkowe szczegóły.

Lathieeshe Thillainathan - jeden z producentów produkcji - ujawnił podczas sesji pytań i odpowiedzi z użytkownikami serwisu Reddit, że na sprzęcie nadchodzącej generacji możemy spodziewać się rozgrywki w rozdzielczości 4K z ray tracingiem, ale przy płynności na poziomie 30 klatek na sekundę.

Czym jest ten "mityczny" ray tracing? To bardzo wymagające pod względem obliczeniowym kalkulowanie realistycznego rozchodzenia się promieni światła w przygotowanym świecie, na podstawie dokładnego analizowania, gdzie i jak odbiją się poszczególne promienie światła.

Reklama

Deklaracja Thillainathana jest więc dość jasna, ale pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Czy rozdzielczość 4K będzie stała, czy też skalowana, w zależności od obciążeń? Ta druga możliwość wydaje się być bardziej prawdopodobna, skoro mówimy o jednoczesnym działaniu ray tracingu.

Ale ray tracing to także szerokie pojęcie i jest wiele różnych efektów, które wykorzystują tę technologię. Można na przykład stosować ją tylko do odbić okolicy na odpowiednich powierzchniach - co jest stosunkowo mało wymagające - lub też do całości oświetlenia, co jest już problemem.

Dużo więcej niestety się nie dowiedzieliśmy, przynajmniej w kwestii grafiki. Inną ciekawostką jest potwierdzenie, że całą grę będziemy mogli przejść jako Aiden Pearce, główny bohater pierwszego Watch Dogs. Ten miał pojawić się w DLC, ale teraz dodano, że mowa o fabularnych misjach.

Główną atrakcją w Watch Dogs Legion jest bowiem możliwość rekrutowania każdego z mieszkańców wirtualnego Londynu. Okazuje się, że jedną z takich osób będzie właśnie Aiden Pearce i nic nie stanie na przeszkodzie, by przejść całą kampanię właśnie jako ten mężczyzna z pierwszej części serii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy