Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wasteland 3 – wkrótce wersja alpha

​Premiera wydanej w 2014 roku kontynuacji klasycznej gry RPG w klimatach postapo z 1988 roku była głośnym wydarzeniem w branży. Czy takie same nastroje będą towarzyszyły premierze Wasteland 3?

W 2012 roku, kiedy sukcesem zakończyła się zbiórka pieniędzy na Kickstarterze na produkcję Wasteland 2, marzenie wielu, zwłaszcza tych starszych graczy, miało się ziścić. Po ponad 20 latach legendarna marka stworzona przez Briana Fargo miała powrócić i kolejny raz zapisać się złotymi zgłoskami w historii branży.

Reklama

Gra została wydana w 2014 roku i spełniła oczekiwania fanów, którzy uczestniczyli w zbiórce funduszy, ale nie zrobiła takiego szumu, jakiego można było się spodziewać. Niemniej, oceny graczy i krytyków świadczyły o tym, że Wasteland 2 jest tytułem bardzo udanym, jednym z lepszych w swoim gatunku, dlatego następnym logicznym krokiem było rozpoczęcie prac nad trzecią częścią serii.

Zbiórka na produkcję Wasteland 3, tym razem na platformie crowndfundingowej Fig, zakończyła się sukcesem. Na chwilę obecną zebrano ponad 3 miliony dolarów, dlatego twórcy zapowiedzieli, że w najbliższym czasie zostaną ujawnione pierwsze informacje dotyczące wersji alpha tytułu. Na stronie projektu (https://www.fig.co/campaigns/wasteland-3) można na bieżąco śledzić postępy w pracy i opublikowane do tej pory materiały wyglądają obiecująco. Zmieni się przede wszystkim klimat rozgrywki, ponieważ akcja gry będzie się toczyła w skutym lodem, postapokaliptycznym Kolorado.

Dowiedz się więcej na temat: Wasteland 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje