Reklama

Wargaming: Twórcy World of Tanks wycofują się z Rosji i Białorusi

​Wargaming poinformowało w oficjalnym komunikacie, iż wycofuje się z jakiejkolwiek działalności biznesowej na terenie Rosji i Białorusi. Twórcy "World of Tanks" nie chcą "posiadać i prowadzić interesów" we wspomnianych państwach.

Wargaming.net to firma, która swoją główną siedzibę posiada w stolicy Białorusi - Mińsku, jednak popołudniowe, oficjalne oświadczenie przedsiębiorstwa nie pozostawia złudzeń i producent gier wycofa swoje interesy z tego kraju, jak również i z sąsiadującej Rosji.

Od inwazji rosyjskich wojsk na tereny Ukrainy minęło już prawie półtora miesiąca. Wiele podmiotów związanych z szeroko pojętą branżą gier zdecydowało się na wdrożenie sankcji wobec Rosjan, blokując swoje usługi na terenie tego kraju. Co więcej, część z tych firm zdecydowała się również wspomóc Ukrainę przeróżnymi dotacjami m.in. na cele charytatywne związane z uchodźcami wojennymi uciekającymi przed brutalnym obliczem wojny.

Producenci "World of Tanks" wycofają swoje interesy z Rosji i Białorusi

Reklama

Dowiedzieliśmy się również, że 31 marca spółka przekazała swoją działalność z zakresu gier lokalnemu zarządowi Lesta Studio, które nie ma powiązań z Wargaming.net. Deweloperzy poinformowali również, iż aktualnie wewnątrz firmy trwa transformacja operacyjna związana z procedurami.

Wargaming ma ponad 19 filii i biur na całym świecie, m.in. w Australii, Paryżu, w Chicago oraz na Cyprze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy