Reklama

Wargaming rozszerza obecność w Europie o dwa nowe biura

​Wargaming w kwietniu b.r. podjął decyzję o wycofaniu się z rynków rosyjskiego i białoruskiego. Następnym krokiem w restrukturyzacji firmy jest otwarcie dwóch nowych biur - w Warszawie i Belgradzie, które wzmocnią globalne operacje firmy.

Są to odpowiednio 7 i 8 lokacje w Europie, które dołączą do cypryjskiej Nikozji, litewskiego Wilna, czeskiej Pragi, brytyjskiego Guilford, niemieckiego Berlina oraz ukraińskiego Kijowa, gdzie Wargaming ma swoje przedstawicielstwa. Nowe biura przyjmą do 400 pracowników.

Wargaming Warsaw rozpocznie działalność jako zespół wydawniczy sformowany z polskich pracowników oraz zagranicznych przedstawicieli. Będzie miał on na celu wzmacnianie gier z portfela wydawniczego firmy. Na chwilę obecną pracownicy będą wykonywać obowiązki w trybie pracy zdalnej. Planowane jest zatrudnienie ok. 50 osób do końca roku. Dalsze plany dla Wargaming Warsaw będą zależne od przebiegu restrukturyzacji firmy.

Reklama

Wargaming Belgrade będzie składać się z talentów międzynarodowych i lokalnych w obszarze zarówno wydawniczym, jak i tworzenia gier. To biuro stanie się ważnym miejscem relokacyjnym dla pracowników Wargaming z różnych części świata. Studio skupi się na franczyzach World of Tanks i World of Warships oraz potencjalnym tworzeniu nowych gier.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy