Wargaming ogłasza World of Tanks VR

​Wargaming i VR Tech ogłaszają powołanie Neurogaming, globalnej firmy zajmującej się growym VR z użyciem własnych technologii.

Pierwszym tytułem jaki jest w produkcji to World of Tanks VR, który przeniesie intensywność walk czołgowych w nową perspektywę i na nową platformę.

Siedziba firmy Neurogaming jest na Cyprze, a studio twórcze zlokalizowane jest w Moskwie. Obecnie zatrudnionych do tego projektu jest już 75 osób, a w planach na ten rok jest rozwój w Europie i USA. Planowane jest otworzenie nowych biur już w pierwszym kwartale tego roku w Amsterdamie i Nowym Jorku.

Obecnie Neurogaming koncentruje się na technologii CinemaVR skoncentrowanej na sesjach wieloosobowych i kooperacji. CinemaVR pokazało swój potencjał w krajach CIS, gdzie dostępne jest w 36 lokacjach. Na chwilę obecną spróbowało technologii ponad 180 000 graczy. Neurogaming uruchomi własną platformę usług dla biznesu w 2018, która pomoże partnerom zainteresowanym tym rozwiązaniem.

Reklama

Drugą technologią, nad którą pracuje Neurogaming jest PolygonVR. Prezentowana była na targach gamescom17 i Tokyo Game Show, gdzie zachwycało odwiedzających. Technologia pozwala na pełną immersję i długie sesje wieloosobowe oraz eSport, wspiera technologie własne oraz firm zewnętrznych. Ciekawą rzeczą jest jednoczesne wsparcie dwóch ekranów, które daje możliwość zarówno grania, jak i oglądania rozgrywki w tym samym czasie.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: World of Tanks VR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy