Reklama

Warframe otrzyma otwarte poziomy w dodatku Plans of Eidolan

Wydana w 2013 roku na PC - a w późniejszych latach przeniesiona na konsole - darmową strzelankę Warframe czeka znacząca zmiana. Kolejny dodatek o nazwie Plains of Eidolan wprowadzi otwarte lokacje.

Developerzy ze studia Digital Extremes w miniony weekend zorganizowali kolejną edycję TenoCon - imprezy poświęconej produkcji. Podczas wydarzenia zapowiedziano nowe rozszerzenie, które jest - jak podkreślają autorzy - największym i najambitniejszym z dotychczasowych.

Słowa twórców jednak nie dziwią. W skład dodatku wejdzie kolejny typ lokacji - Landscape. Na tle dotychczasowych plansz poziomy wyróżni fakt, że będą miały otwartą budowę. To oznacza, że otrzymamy możliwość swobodnego poruszania się w obrębie mapy.

Pierwszym reprezentantem nowego rodzaju obszarów jest miasto Cetus wraz z przyległościami. Za powstanie metropolii odpowiadają członkowie Ostrons - grupy ocalałych, którzy zajmują się wydobywaniem bliżej niesprecyzowanych zasobów.

Reklama

Miejsce, w którym jednocześnie może znajdować się maksymalnie 50 graczy, jest jednym wielkim bazarem. Na terenie lokacji znajdzie się wiele kolorowych namiotów i stoisk wypełnionych towarami. U napotykanych sprzedawców kupimy określone dobra, w tym oczywiście broń czy pancerze.

Za każdym mieszkańcem Cetus stoi jakaś historia. Twórcy obiecują, że podczas zabawy staniemy przed możliwością poznania ich opowieści. Niektórzy jegomoście zaoferują też wykonanie zróżnicowanych misji.

Zadania przybiorą bardziej tradycyjną formę, ponieważ tak jak dostępne dotychczas wyzwania przeznaczone będą dla grup liczących maksymalnie cztery osoby. Wyzwania rozegrają się jednak poza murami miasta. Po obszarze - podobnie jak po metropolii - poruszymy się swobodnie.

Podczas prezentacji przeprowadzonej na TennoCon pokazano jedną z misji. Nie zabrakło eksploracji pobliskiego terenu, ale oczywiście pojawiła się też walka z przeciwnikami. Ciekawostką było zaś... polowanie na ryby.

Nadchodzące rozszerzenie wprowadzi również szereg kolejnych wrogów oraz bestii. Inną istotną nowością przygotowaną przez autorów jest dynamiczny cykl i nocy - w zależności od pory dnia natkniemy się na inne stwory.

Dokładnej daty premiery Plains of Eidolan nie podano, ale dodatek powinien zadebiutować jeszcze w tym roku na PC, Xbox One i PlayStation 4. Poniżej można obejrzeć dwa materiały - zwiastun oraz siedemnastominutowy gameplay:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Warframe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy