Reklama

Warcraft: Mobilna wersja gry w produkcji?

A jakby tak jedna z najbardziej popularnych marek strategicznych na rynku postanowiła wejść w branże mobile, to cobyście powiedzieli?

Tropem jest oferta pracy, jaka pojawiła się na stronie producenta. Blizzard nieraz sugerował już - między innymi ustami prezesa Mike'a Morhaime'a - że widzi w rynku gier mobilnych potencjał większy, niż udaje mu się uszczknąć Hearthstone'em.

Oferta pracy, jaką zauważył na stronie firmy niejaki Nirolak, użytkownik forum NeoGAF, może sugerować, że "Zamieć" myśli o wejściu na rynek platform mobilnych ze swoją najsłynniejszą marką - Warcraftem.

Celem ogłoszenia jest pozyskanie specjalisty od efektów specjalnych, który wspomoże studio w pracach nad "niezapowiedzianym projektem mobilnym". Wśród wymagań znaleźć można "pasję do tworzenia wizerunków (lub symboliki, ang. imagery) spójnych z marką Warcraft". Nie jest to oczywiście żaden dowód na to, że Blizzard dłubie przy mobilnym Warcrafcie, nie sposób też domyślić się, a o jakie dłubanie może tu chodzić.

Reklama

Mike Morhaime zapewniał, że "chciałby zobaczyć w przyszłości czwartą część serii" słynnych RTS-ów, ale nie należy się raczej spodziewać, by produkcja takiego kalibru trafiła właśnie na urządzenia mobilne, poza tym "czwórka" nie jest obecnie priorytetem firmy (a przynajmniej nie była pod koniec zeszłego roku). Zresztą nie takiego wskrzeszenia serii oczekują przecież po "Zamieci" fani. Pozostaje czekać, aż nieco światła rzucą na sprawę jakieś nowe fakty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje