Reklama

"Warcraft": Film na podstawie znanej marki zalicza poślizg

Ta wiadomość, chociaż wydaje się być czysto kosmetycznym zabiegiem, pewnie nie przypadnie do gustu miłośnikom serii Warcraft, którzy z utęsknieniem wyczekują kinowego obrazu osadzonego w klimatach kultowej produkcji firmy Blizzard.

Jednak to już przesądzone - zainspirowany kultowym MMORPG-iem - World of Warcraft - film trafi do kin, nie tak jak wcześniej zapowiadano 11 marca 2016 roku, lecz dokładnie trzy miesiące później, w czerwcu.

Jak donosi serwis Variety, dokładna data premiery ustanowiona została na dzień 10 czerwca 2016 roku. Z podobnego zabiegu skorzystali twórcy drugiej części ciepło przyjętego przez publiczność na całym świecie "Pacific Rim" - kontynuacja produkcji sci-fi w reżyserii Guillermo del Toro została odłożona w czasie do sierpnia 2017 roku (wcześniej miał to być kwiecień 2017 r.).

Reklama

W przypadku filmu "Warcraft" nie podano żadnych konkretnych powodów wyżej opisywanego przesunięcia - wydaje się, że studio Universal po prostu doszło do wniosku, że tytuł ten powinien trafić do letniego okienka wydawniczego (kwiecień-sierpień). Komentarz reżysera, Duncana Jonesa, który obwieścił światu wiadomość za pośrednictwem społecznościowego serwisu Twitter znajdziecie tutaj.

Jak widać zmiany nie powinny okazać się nazbyt przykre dla miłośników - dodatkowy kwartał powinni przeboleć nawet najbardziej zagorzali fani marki. Miejmy tylko nadzieję, że nie będą one także zbyt dotkliwe dla producentów. Jak wiadomo czerwiec to środek najgorętszego okresu w branży kinowej - oby "Warcraft" nie utonął w zalewie pozostałych filmowych propozycji...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje