Reklama

War Thunder: Pierwszy beneficjent programu "Revenue Share" z 5 000 dolarów na koncie

​Gaijin Entertainment ogłosiło, że ostatnia aktualizacja gry War Thunder - "Płonące Strzały" - oznaczona numerem 1.59 i wprowadzająca do gry wiele nowych funkcji, plansz oraz pojazdów, stała się także finansowym hitem dla jednego z graczy.

Wśród niezwykłych dodatków mamy model samolotu, który w całości stworzony został przez reprezentanta społeczności gry. Wersję 3D niemieckiego nocnego myśliwca He 219 skonstruował Daniil "_Joy_Division_" Zaitsev. Jest to projekt wykorzystany w ramach niedawno rozpoczętego programu partnerskiego. Jego  twórcy dzielą się zyskiem z osobami angażującymi się w rozwój tytułu. Już po tygodniu sprzedaży He 219, _Joy_Division_ otrzymał od Gajin Entertainment czek na kwotę przekraczającą 5 000 dolarów.

Dodanie He 219 do gry było możliwe dzięki specjalnemu programowi partnerskiemu zorganizowanego przez twórców War Thunder. Został on wprowadzony jako zachęta do rozbudzenia kreatywności wśród graczy. Akcja ma na celu zaktywizowanie fanów symulatora i zachęcenie ich do pomocy w rozbudowie i wprowadzaniu urozmaiceń do gry.

Reklama

Zasady uczestniczenia w przedsięwzięciu są bardzo proste. Gracze muszą przesłać swoją pracę na War Thunder Live - specjalną platformę do udostępniania treści. Dodawane projekty są sprawdzane i analizowane przez programistów Gaijin Entertainment.

Dodatkowo ci, których prace spodobają się najbardziej i są w stanie m.in. samodzielnie stworzyć pełen model 3D pojazdu, są zapraszani do współpracy z twórcami tytułu. Taka sytuacja miała miejsce właśnie w przypadku Daniila, który w ostatecznej fazie programowania własnego samolotu był w stałym kontakcie z jednym z głównych modelarzy studia Gaijin Entertianment.

He 219, który został dołączony jako pojazd premium do niemieckiego drzewka technologicznego, szybko stał się ulubionym samolotem myśliwskim wielu graczy. I choć sama maszyna wyposażona w 6 działek i stworzona z myślą o lotach w nocy jest naprawdę interesującą konstrukcją, to geneza jej sukcesu leży całkiem gdzie indziej. Jest to przede wszystkim hołd całej społeczności graczy, którzy zdecydowali się wesprzeć jego twórcę, dziękując za jego ciężką pracę i poświęcenie na rzecz całego środowiska fanów War Thunder.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy