Reklama

W weekend w Destiny 2 jednocześnie grało ponad milion osób, ujawniono pierwsze DLC

​Destiny 2 zadebiutowało w ubiegłym tygodniu na konsolach i wygląda na to, że cieszy się ogromną popularnością. Twórcy ujawnili, że w miniony weekend na serwerach obecne były tłumy.

Odpowiedzialni za projekt developerzy ze studia Bungie we wpisie opublikowanym na Twitterze poinformowali, że w sobotę wieczorem wirtualne zmagania w produkcji toczyło jednocześnie ponad 1,2 miliona graczy. Nie podano jednak danych uwzględniających podział na obie platformy sprzętowe - Xbox One i PlayStation 4.

Natomiast przed weekendem w ofercie internetowego sklepu Microsoftu pojawiła się Klątwa Ozyrysa - pierwsze rozszerzenie do gry. Z opisu umieszczonego na karcie produktu wynika, że DLC wprowadzi między innymi nową planetę - Merkury. Na terenie globu gracze trafią do lokacji o nazwie Nieskończony Las.

Reklama

W planach są zestawy kolejnych misji fabularnych i przygód, a także aktywności do wariantu współpracy. Nie zabraknie też następnych aren do rywalizacji wieloosobowej oraz zróżnicowanego wyposażenia, w tym broni i pancerzy.

Ważną rolę w dodatku odegra tytułowy Ozyrys - wygnany niegdyś Czarnoksiężnik, który obecnie przebywa właśnie na wspomnianym Merkurym. Poza tym pojawi się znana z podstawowej wersji produkcji Ikora Rey.

Twórcy Destiny 2 potwierdzili, że informacje ujawnione przez sklep Microsoftu są prawdziwe. We wpisie opublikowanym na Twitterze dyrektor marketingu w studiu Bungie - Eric Osborne - poinformował, że DLC rzeczywiście powstaje.

Daty premiery rozszerzenia na razie nie podano. Warto jednak wspomnieć, że o Klątwie Ozyrysa jako pierwszy donosił w maju - powołując się na własnych informatorów - serwis Kotaku. Redakcja portalu twierdziła wówczas, że pakiet ukaże się w grudniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy