W tym kraju branża gier wideo rośnie w zastraszającym tempie. Co będzie dalej?

Włochy przeżywają prawdziwy renesans w sektorze gamingowym. Szacunki wskazują, że w 2022 roku liczba pracowników zatrudniona a branży gier wideo była o 50% większa niż w roku poprzedzającym. Rośnie nam nowy gigant w Europie?

O tym, że Włochy mogą mocniej liczyć się w branży, wiemy od co najmniej dwóch lat. Wówczas tamtejszy rząd zdecydował się na wprowadzenie ulgi podatkowej dla producentów gier w wysokości 25% na pokrycie kosztów rozwoju projektu nawet do 1 miliona euro. Warunek był prosty - deweloper musiał podlegać opodatkowaniu w tym kraju.

Jak się okazało, centralna decyzja rządu przyniosła wymierne efekty. Według danych organizacji Italian Interactive Digital Entertainment Association (IIDEA), przemysł gier wideo notuje sukcesywne wzrosty w każdym niemal aspekcie. Serwis VGC powołując się na raport, przekazał, że w samym ubiegłym roku produkcją gier wideo zajmowało się 2400 osób, a 20% firm zatrudniało od 11 do 20 osób, co jest 5% wzrostem w odniesieniu do roku ubiegłego.

Reklama

Większość branżowych przedsiębiorstw zadeklarowało także, że w najbliższych dwóch latach upatruje jeszcze większych szans w rozwoju swoich biznesów. Firmy te mają zatrudnić kolejnych pracowników lub skonsolidować swoje cele i działania z innymi podmiotami.

Ciekawie prezentują się też statystyki związane z entuzjastami sportu elektronicznego we Włoszech. Według IIDEA w 2021 roku ponad 1,6 miliona obywateli kraju śledzi różnorakie rozgrywki esportowe, z czego prawie pół miliona robi to każdego dnia. Oczywiście to również jest sporym fundamentem do rozwoju sektora gamingowego. Nie jest tajemnicą, że zarówno gaming, jak i esport, to zjawiska w dużej mierze zbieżne, opierające się na podobnych schematach i trafiające w bliskie grupy docelowe.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gaming
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy